Novika i Mr. Lex na żywo w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 13:00
Tak, to nie żart. Novika i Lexus wystąpili na żywo na naszej antenie!
Audio

Gośćmi sobotniego "BE4" byli Novika i Mr. Lex. Novika to od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. W 2002 roku wydała swój pierwszy album z zespołem Futro. Jej wokal pojawił się też na płytach Smolika, Fisza, 15 MINUT Projekt, Vienio & Pele, a w 2004 roku ukazała się płyta "feat Novika" będąca zbiorem utworów z jej udziałem. Debiut solowy przyszedł dość późno, w listopadzie 2006 roku. Wyciszony, melancholijny album zatytułowany "Tricks Of Life" (Kayax) zebrał bardzo pozytywne recenzje, został nominowany do Fryderyków oraz zyskał Novice nominację do Paszportów Polityki. Drugi album (2010) to już nowa, pełna energii Novika.

Lexus aka Mr. Lex grywa w znaczących klubach całej Polski. Jest współtwórcą dwóch części kompilacji "Friendly Beats". Zagrał również na większości polskich, prestiżowych festiwali: Open'er, Coke, Selektor, Nowa Muzyka, Audioriver. Od lat związany z radiem, najpierw Jazz Radio, następnie Polskie Radio BIS. Od 2008 w Radiu Roxy, gdzie prowadzi autorskie audycje "Miastosfera" i codzienny dj mix "Przelot". Aktywny jako dziennikarz prasowy. Niegdyś Aktivist, Dosdedos, Machina czy Życie Warszawy i Laif. Jako DJ związany z kolektywem Beats Friendly.

Wysłuchaj lub zobacz ten set!

Czytaj także

Set duetu Canalia rozgrzał sobotnią noc

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 08:00
W sobotni wieczór gośćmi audycji "BE4" była ekipa Canalia, czyli Brat Beat i Daniel Zachodni. Posłuchajcie rozmowy z gośćmi, a także seta, którego zagrali live na naszej antenie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Set z dużą dawką emocji!

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 17:30
Phil Jensky - czyli DJ, kulturoznawca i medioznawca w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

DJ Zariush: lubię szperać w winylach w poszukiwaniu starego disco

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 06:00
W audycji "BE4" zagrał DJ Zariush, który pomimo młodego wieku, muzyką i miksowaniem zajmuje się od pięciu lat.
rozwiń zwiń