Mery Spolsky zapowiada drugi album singlem "FAK"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 17:44
Zadebiutowała pod koniec 2017 roku płytą zatytułowaną "Miło Było Pana Poznać". Kilka miesięcy później ukazał się jej debiutancki album tym samym tytule. Teraz singlem "FAK" zapowiada swój drugi album.
Audio
  • Mery Spolsky zapowiada nową płytę. "Nauczyłam się kochać syntezatory" (Stacja kultura/Czwórka)
Na scenie Czwórki: Mery Spolsky
Na scenie Czwórki: Mery SpolskyFoto: Bartosz Bajerski

Singiel pt. "FAK" ukazał się na początku czerwca i dotąd wyświetliło go ponad 227 tys. użytkowników YouTube. Piosenka zapowiada płytę, której premiera zapowiadana jest na jesień tego roku.

Jak mówi piosenkarka - nowa płyta będzie podążać w nieco innym, muzycznym kierunku. - Utwór "Ups" był między-płytowym przerywnikiem i miał dać słuchaczom do zrozumienia, że lubię klimaty raperskie, odpowiada mi też forma mówiona. Druga płyta będzie muzycznie na zupełnie innym równiku. Nauczyła się lubić syntezatory. Wszystko będzie rasowe i bardzo żywe - zapowiadała.

Dlaczego drugi w całości został nagrany analogowo? W jakiej odsłonie usłyszymy Mery Spolsky? Kim są "ludzie Spolsky" i gdzie będzie można usłyszeć artystkę na żywo? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Rozmawiał: Damian Sikorski

Data emisji: 4.07.2019

Godzina emisji: 11.42

ac/kd

Czytaj także

Whitney. "Bez niej nie byłoby Mariah Carey i Beyoncé"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:50
Na scenie głos anioła, poza sceną życie, które ciężko jest znieść. - Film "Whitney" pokazuje nieznaną twarz artystki, która na całym świecie sprzedała ponad 200 milionów płyt - mówi Małgorzata Borychowska z Kino Świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Urszula Dudziak: patrzę na świat ze wzruszeniem

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 12:30
Czaruje słuchaczy nie tylko świetnym głosem, ale też dystansem do świata i poczuciem humoru. - Patrzę na świat ze wzruszeniem i myślę, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - mówi Urszula Dudziak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczno-kulturalne podsumowanie 2018 roku: Queen, Stonesi i Houston

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:02
- Ten rok zarówno w samej muzyce, jak i w literaturze i filmie o tej tematyce, był bardzo dobry - zapewniali Damian Sikorski i Michał Piwowarek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa Tradycja 2019. Różne ścieżki do tradycji

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:55
Poznaliśmy laureatów 22. odsłony Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja. Nagroda Grand Prix powędrowała w ręce zespołu Lumpeks. A kto zauroczył Damiana Sikorskiego?
rozwiń zwiń