Komety w "Ministerstwie dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 14:50
Już w najbliższą sobotę w studiu Czwórki zagrają na żywo Komety. Zespół będzie promował swój najnowszy album "Luminal".

Choć przez niemal dekadę działalności Komety dorobiły się sześciu albumów, to deklaracje Lesława są niezmiennie aktualne, a każda z płyt stanowi odrębną wartość i kolejny krok w "pochodzie" do serc fanów i krytyków muzycznych.

– Integralnym elementem twórczości Partii i Komet była zawsze obsesyjna fascynacja popkulturą z perspektywy warszawskiej ulicy, szczególnie tą z lat 50. i 60. – ten głos Lesława nadal brzmi głośno, a najnowszy siódmy album Komet zatytułowany "Luminal" jest tego najlepszym dowodem.  

Potwierdza to fakt, że dowodzone przez Lesława Komety są obecnie jednym z najpopularniejszych krajowych zespołów alternatywnych, a zarazem kontynuacją działającej w latach 1994-2003 Partii. Znajduje to odbicie nie tylko w podejściu do artystycznej twórczości, ale także w aktualnym składzie grupy. Po zmianach personalnych muzycy ponownie się spotkali. Obecnie w Kometach grają Lesław, W. Szewko i Arkus.

Komety stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock’n’rolla. Odpowiedzialny za repertuar lider dodaje blasku dzięki przebojowym kompozycjom, dbałości o nowoczesne brzmienie i specyficzne spojrzenie na rzeczywistość odbijającą się w tekstach grupy.

Nie bez powodów Komety są jednym z nielicznych polskich zespołów, którym udało się zaistnieć za granicą. Dowodem tego jest album "Story Of Komety" wydany w Meksyku oraz niezliczona ilość nagrań dostępnych na składankach w najdalszych zakątkach globu od Japonii, USA po Europę.

KaW/materiały prasowe

Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mama Selita w "Ministerstwie Dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 08:34
Na naszej antenie warszawski zespół promował piosenki z debiutanckiej płyty "3,2,1...!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Pogodno w "Ministerstwie Dźwięku" - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 14:00
Zgodnie z zapowiedzią muzyków jeszcze przed występem na żywo, tematem "wykładu" były relacje międzyludzkie. Zaczęli od miłości… i na niej skończyli.
rozwiń zwiń