Hades: Codziennie widać piękne rzeczy (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 11:30
W Czwórce rozmawiamy o nowej, solowej płycie rapera. Stworzenie krążka "Nowe dobro to zło" zajęło jeden tydzień. Jak powstawały teksty i muzyka?
Audio

Solowy album Hadesa powstał dzięki współpracy z producentem Galusem i DJ-em Kebsem. Wspólny projekt tej trójki to 20 utworów odbiegających od hiphopowej konwencji.Brudne brzmienie oparte jest na ciepłych, tłustych bębnach Galusa, a oryginalne teksty Hadesa dotykają wielu problemów. Muzyczne szlify całości nadał DJ Kebs.

Prowadząca audycję Justyna Dżbik, mówiąc o płycie, zaznacza, że w wielu kawałkach znaleźć można przesłanie o tym, że to co nas otacza, to chłam. Hades nie ukrywa, że właśnie tak czuje. - Ta płyta to odpowiedź na to, co ludzie w dzisiejszych czasach uważają za dobre – mówi w Czwórce.

Hades działający na polskiej scenie rapowej od roku 2000 zadebiutował oficjalnie, gdy jego ekipa HIFI Banda wydała w roku 2009 pierwszy album "Fakty Ludzie Pieniądze - 5 minut mixtape". Płyta wzbudziła spore zamieszanie na scenie rapowej, co doprowadziło do wznowienia tego albumu przez wytwórnię Prosto, z którą grupą nadal współpracuje.

Hades opowiada w Czwórce także o tym, jak pisze swoje teksty. Wspomina też o początkach swojej fascynacji hip hopem. Szczegóły w dźwięku i wideo.

pg

Czytaj także

Elektro-akustyczna Natalia Kukulska w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 17:30
W studiu radiowej Czwórki, w audycji Ministerstwo Dźwięku wystąpiła Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płyta tygodnia: "The R.E.D. Album" Game’a

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 09:00
Zapowiedzią albumu jest singiel "Pot Of Gold" nagrany wspólnie z Chrisem Brownem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Fonetyka zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2011 15:18
Krótki występ miał miejsce w sobotę po godzinie 13.00 w audycji "Kontrkultura". Później członkowie zespołu opowiadali Magdalenie Kasperowicz o swojej płycie i podejściu do poezji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płyta tygodnia: "40 surfers waiting for the wave" OSZIBARACK

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 15:15
Jest to dojrzały, bardzo emocjonalny i energetyczny zapis, wolny od trendów i mód. "40 surfers..." to hipnotyczne, namiętne melodie i bezkompromisowa, plemienna, wręcz atawistyczna transowość.
rozwiń zwiń