X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zespół Fonetyka zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2011 15:18
Krótki występ miał miejsce w sobotę po godzinie 13.00 w audycji "Kontrkultura". Później członkowie zespołu opowiadali Magdalenie Kasperowicz o swojej płycie i podejściu do poezji.
Audio


Fonetyka powstała z inicjatywy dwóch przyjaciół i muzyków – Przemka Wałczuka i Daniela Zaklikowskiego. – Tęskniliśmy za graniem, nie chcieliśmy rezygnować z pasji, a Wojaczek to piękna inspiracja i motywacja. To dla nas w sferze sztuki projekt życia... – mówią zgodnie.

Swoje utwory zespół Fonetyka tworzy właśnie w oparciu o poezję Rafała Wojaczka.

Poety przeklętego? Z pewnością niedocenionego.

Był to niezwykle utalentowany "kaskader literatury". Co wiemy o tym chłopaku z Mikołowa, który w latach 60. i 70. przewracał krzesła we wrocławskich knajpach? To człowiek legenda, dla niektórych niczym Jim Morrison polskiej poezji, a mimo to artysta znany tylko w wąskich kręgach.

Członkowie zespołu podkreślają jednak, że nie chcą, aby ich twórczość była określana mianem poezji śpiewanej. – Mówimy po prostu, że korzystamy z tekstów Rafała Wojaczka, bo muzycznie bardzo odbiegamy od wyobrażenia o poezji śpiewanej – tłumaczy Daniel Zaklikowski.

Na płycie zespołu Fonetyka znajduje się 12 utworów do tekstów Rafała Wojaczka. – Staraliśmy się muzycznie zrobić to w taki sposób, aby osoba, która na co dzień nie czyta poezji, przekonała się, że z poezji może zrodzić się dobra muzyka ze świetnym przekazem – tłumaczy Przemek Wałczuk.

Zobacz koncert i wysłuchaj wywiadu!

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muniek: mama nauczyła mnie, jak prowadzić zespół

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 12:55
Trzydziestoletnia historia T.Love obfitowała w zaskakujące epizody. Wiele z nich zdradził lider słynnej grupy, który gościł w czwórkowym "DJ Paśmie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dub FX: Nigdy nie przestanę występować na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 10:00
– Jesteśmy tu tylko dlatego, że ktoś kiedyś nagrał wideo z mojego występu i wrzucił je na youtube. Bez tego nikt by się o mnie nie dowiedział i nie zaszedłbym tak daleko – przyznaje australijski artysta i zaznacza od razu, że choć częściej można go teraz spotkać w klubach niż na ulicy, to zawsze będzie performerem ulicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Cuts pracują nad nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 15:22
– Cały czas pracujemy nad materiałem i myślę, że na początku 2012 roku będzie można znaleźć w sklepach nasz trzeci krążek – zdradza Pan TT z grupy The Cuts.
rozwiń zwiń