II Konferencja Muzyczna Audioriver

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 10:40
Na 14 kwietnia 2012, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaplanowano II Konferencję Muzyczną Audioriver.

Na wydarzenie złożą się panele dyskusyjne dotyczące festiwali, kondycji polskiej sceny klubowej , a także wykład z marketingu. Konferencję zakończy After Party w klubie SQ.


Jak zrobić festiwal?” – tak zatytułowano pierwszy panel dyskusyjny, w którym jak dotąd swój udział potwierdziła Karina Adamska, czyli zastępca dyrektora poznańskiego festiwalu Malta, Radosław Miszczak – polski promotor międzynarodowych festiwali Hip Hop Kemp i Rock For People oraz Piotr Orlicz-Rabiega, organizator festiwalu Audioriver.

- Chcemy dać naszym odbiorcom jak najwięcej praktycznej wiedzy, dlatego ta dyskusja poświęcona będzie wszystkim krokom, jakie trzeba zrobić, organizując dużą imprezę masową. Na co potrzebne są zgody urzędu miasta, a co możemy robić bez żadnego pozwolenia? Jak zaplanować budżet? Co może pójść nie tak podczas produkcji eventu? To tylko niektóre z pytań, na które będziemy szukać odpowiedzi - mówi rzecznik Audioriver i zarazem prowadzący konferencję, Łukasz Napora.

Również bardzo praktycznie zapowiada się wykład z marketingu, który poprowadzi Jacek Studziński – strateg z 12-letnim stażem. Jackowi Studzińskiemu nie obca jest przy tym tematyka konferencji, gdyż od lat działa na scenie muzycznej jako Sufi – DJ, beatboxer, bębniarz i współtwórca 11-osobowego składu Sublevel2, serwującego m.in. dubstep, breakbeat i drum'n'bass.


Druga dyskusja, która 14 kwietnia odbędzie się w Poznaniu, dotyczyć będzie kondycji polskiej sceny klubowej.

- Działamy w tym środowisku od kilkunastu lat – obserwujemy działalność klubów, promotorów, DJ-ów i producentów - komentuje Napora. – Nasza scena klubowa funkcjonuje, a do kraju praktycznie co weekend przyjeżdżają gwiazdy światowej elektroniki. Czy to znaczy, że wszystko jest w porządku? Co robimy dobrze, a co źle? Czy mamy świadomą publiczność? Jakie patologie można spotkać na tym rynku? Jestem pewny, że te pytania wywołają burzliwą dyskusję.

W debacie  wezmą udział: czołowy polski producent – Marcin Czubala, członek kolektywu Beats Friently oraz dziennikarz Radia Roxy – Mr. Lex, PR manager klubu SQ – Igor Niemczyk, redaktor naczelny sewisu FTB.pl – Marcin Żyski, promotor z C&C Bookings i wrocławskiego klubu Forma – Rafał Cały, reprezentant MDT Agency – Mateusz Borowicz, współtwórca kolektywu Hrabioza Soundsystem i redaktor Muno.pl – Adam Słowiński oraz Leon, czyli DJ i promotor odpowiedzialny m.in. za bookingi festiwalu Audioriver.

Ostatnim punktem programu II Konferencji Muzycznej Audioriver będzie panel zorganizowany przez studentów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyskusja pod nazwą „Student na festiwalu” dotyczyć będzie doświadczeń młodych ludzi z dużymi imprezami masowymi. Dziennikarstwo festiwalowe, wolontariat i marketing, to tylko niektóre z zagadnień, którym zostanie poświęcone to spotkanie.

To jednak nie wszystko, co tego dnia czeka uczestników konferencji  w Poznaniu. Dzień zakończy After Party w klubie SQ, którego gwiazdą będzie duet Benoit & Sergio live. Wiadomo już, że impreza rozegra się na dwóch parkietach, a do reprezentantów wytwórni Visionquest i DFA dołączą Marcin Czubala, Mr. Lex, Leon, Juniore, Luke Hiero, Pavlo i Ice.
 

Czwórka objęła festiwal audioriver swoim patronatem!

/

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 6 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 120 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 17 tys. osób każdego dnia.


Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 27-29 lipca 2012. Dotychczas potwierdzono koncerty Luciano, Enter Shikari, Black Sun Empire, SebastiAna, Byetone i Dub Phizix feat. MC DRS.

Czytaj także

SuperMayer i Loadstar w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 11:40
W ramach specjalnego cyklu audycji "Na 4 ręce", w którym Hubert Augustyniak przypomina najlepsze koncerty z tegorocznego festiwalu Audioriver, tym razem można było posłuchać setu SuperMayera. Dodatkowo mieliśmy dla Was wywiad z Loadstar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na cztery ręce" z Kalkbrennerem i Holdenem (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 08:00
W Czwórce wywiady z gwiazdami sceny klubowej - Paulem Kalkbrennerem, Jamesem Holdenem i Luke'm Abotem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze gwiazdy Audioriver 2012

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 14:29
Nadszedł dzień, na który czekało wielu fanów dobrej, tanecznej elektroniki – jeden z najważniejszych polskich festiwali muzycznych właśnie ogłasza pierwsze gwiazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja Muzyczna Audioriver - musisz tam być!

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 17:29
To będzie już druga Konferencja Muzyczna Audioriver. Impreza odbędzie się w Poznaniu. – To dlatego, że Poznań kocha nas tak samo jak Warszawa, w której odbyła się pierwsza konferencja – śmiał się w Czwórce rzecznik prasowy, Łukasz Napora. Czwórka objęła to wydarzenia swoim patronatem!
rozwiń zwiń