Jak wygląda życie rockmana, czyli Ocean w trasie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 10:00
"Jesteśmy wyspani jak nigdy w życiu i wypoczęci jak po spa" - tak wygląda trasa grupy Ocean. Muzycy są na półmetku koncertowania i na początku nagrywania nowej płyty.
Audio
  • O najważniejszym koncercie, trasie i nowym utworze "Waterfall" opowiadają muzycy grupy Ocean. Posłuchaj!

 - Najczęściej jest tak, że najpierw jest płyta, a potem wychodzi się do ludzi. My postanowiliśmy odwrócić kolej rzeczy - najpierw damy słuchaczom nowy materiał, potem zarejestrujemy go na płycie - tak o swojej trasie "Waterfall 2012" opowiadają sprawcy zamieszania, członkowie zespołu Ocean .

Grupa powstała 11 lat temu we Wrocławiu i specjalizuje się w szeroko rozumianej muzyce rockowej.

 - Zespół rockowy ma taką przypadłość, że robi to, na co ma ochotę - śmieją się Maciej Wasio i Piotr Wojtanowski . -Dlatego teraz nagraliśmy piosenkę "Waterfall", która przy okazji stała się tytułem naszej trasy koncertowej. I w lwiej części ten utwór jest reprezentatywny dla tego, co znajdzie się na nowym krążku.

Z nowym materiałem grupa wejdzie do studia tuż po zakończeniu trasy. Wszyskie piosenki zaśpiewane będą po angielsku. Jak dotąd Ocean wydał pięć płyt, wszystkie promował na koncertach w Polsce, a ostatnio wystąpił na legendarnym, festiwalu Sziget na Węgrzech, który był najważniejszym jak dotąd występem w historii formacji: - To był dla nas drogowskaz z cyklu "możemy wyjść na scenę i nie musimy mieć kompleksów" - opowiadają goście audycji "Stacja Kultura". - Fajna przygoda, fajne przeżycie i koncert zagrany dla całego namiotu ludzi.

Posłuchaj całej rozmowy z zespołem Ocean i dowiedz się, gdzie zespół zagra w grudniu, czym jeździ na swoje koncerty i w jakich okolicznościach powstał utwór "Waterfall" .

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miloopa w studiu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 20:00
W "Stacji Kultura" gościł zespół Miloopa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Greenwood to bardzo elegancki młody człowiek i ciekawy kompozytor"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 13:02
Przygoda Johna Greenwooda z muzyką filmową rozpoczęła się w 2003 roku, gdy artysta stworzył podkład do filmu dokumentalnego "Bodysong". Dziś lider Radiohead ma na koncie m.in. współpracę z Krzysztofem Pendereckim i ścieżkę dźwiękową do filmu "Mistrz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest za stan, kiedy pała łan?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 12:00
Najbardziej kolorowa grupa na polskiej scenie muzycznej powracają z nową płytą. "Armanda" tętni funkowym pulsem, gitarową ekspresją i dyskotekowym blichtrem. O kulisach jej powstania w "Stacji Kultura" opowiadał zespół Łąki Łan.
rozwiń zwiń