The Shipyard: na początku graliśmy covery Bauhaus i Joy Division

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 13:50
Niebywała sceniczna energia, świetne kompozycje i starannie wypracowane brzmienie - to wszystko sprawia, że The Shipyard traktuje się jak objawienie trójmiejskiej sceny alternatywnej. Czy słusznie? Próbował to ustalić Bartek Koziczyński.
Audio
  • Bartek Koziczyński rozmawia z Piotrem Pawłowskim z The Shipyard

Najpierw legendarne Made In Poland, potem Heart & Soul z Rykardą Parasol, wreszcie przeprowadzka do Trójmiasta i stworzenie nowej formacji The Shipyard . Tak, w wielkim skrócie, wygląda zawodowy życiorys basisty Piotra Pawłowskiego . W zespole towarzyszą mu inni uznani muzycy: perkusista Filip Gałązka (Tymon & The Transistors, Brygada Kryzys, Izrael), gitarzystka Nela Gzowska (Kobiety), wokalista Rafał Jurewicz (Sound Of Pixies) i gitarzysta Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars).   
 - W każda środę, w nieistniejacym już sopockim klubie Papryka organizowane były żywe jamy, zawsze koncentrujące się wokół jakiegoś tematu - wspomina założyciel grupy, Piotr Pawłowski. - Moderatorem tych spotkań był Filip Gałązka, który namawiał mnie na współpracę. Zgodziłem się i z perspektywy czasu widzę, że przeprowadzka nad morze była fantastycznym zawodowym posunięciem.      
O swojej muzyce The Shipyard mówią, że to hałas, melodia i ciężar – połączenie shoegaze'u, zimnej fali i punka . Debiutancki album zespołu "We Will Sea" trafił do sklepów 31 sierpnia 2012, w ostatni dzień wakacji.
 

 - Obcojęzyczna nazwa grupy i teksty w większości pisane po angielsku są sygnałem, że chcielibyśmy, żeby nasz projekt zaistniał za granicą - zdradza gość Bartka Koziczyńskiego. - Postawiliśmy sobie taki cel i zamierzamy go realizować. Większość z nas włada językami obcymi w stopniu bardzo zadowalającym. Poza tym muzyka jest przecież uniwersalnym przekazem.

Posłuchaj całej rozmowy z Piotrem Pawłowskim. Nagranie z "DJ Pasma" jest dołączone do artykułu .
kul

Czytaj także

"Wypikaliśmy płytę na złość cenzurze"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 15:08
"Kolaboracja", "Wszyscy przeciwko wszystkim" i "Blasfemia" - ci, którzy wychowali się na punk rocku nie mają wątpliwości o co chodzi. Trzy legendarne albumy Dezertera już doczekały się reedycji. Kolejne ukażą się w 2013 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Złote przeboje Armii nagrywaliśmy na dworcach kolejowych"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 10:10
Najbardziej znane numery Armii znalazły się na "Podróży na Wschód". To pierwsza w historii zespołu kompilacja, w której wzięli udział zaproszeni goście i muzycy związani z grupą od początku jej istnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Braterstwo" Hemp Gru

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 14:00
Pochodzą z Mokotowa, jako Hemp Gru zadebiutowali w 1998 roku, w ubiegłym miesiącu ukazał się ich najnowszy album. "Braterstwo" nie tylko zamyka trylogię "JLB", ale jak się okazuje kończy też działalność Hemp Gru.
rozwiń zwiń