X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bibliotekarze dziś robią roboty i programują

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 14:30
- Dawniej w bibliotekach były tylko książki papierowe - mówi bibliotekarka, Monika Schmeichel-Zarzeczna z MBP w Lublinie. - W tym momencie mamy też audiobooki, dostęp do platform z ebookami, jak również (np. w Sopocie) pojawiają się do wypożyczenia czytniki z ebookami. Książka elektroniczna wchodzi coraz mocniej do bibliotek - dodaje.
Audio
  • Monika Schmeichel-Zarzeczna z MBP w Lublinie i Dariusz Perliński z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego opowiadają o dzisiejszej roli bibliotek (Stacja Nauka/Czwórka)
Monika Schmeichel-Zarzeczna z MBP w Lublinie
Monika Schmeichel-Zarzeczna z MBP w Lublinie Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Czytaj także:

puzynska1200.jpg
Katarzyna Puzyńska: Lipowo to Pokrzydowo, już tego nie ukrywam

- Oczywiście i dziś książka papierowa zdecydowanie przeważa, ale biblioteki rozwijają się z duchem czasu - opowiada gość Patryka Kuniszewicza, w obchodzonym dziś Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. - Takie placówki muszą się rozwijać, bo inaczej straciłaby swoich czytelników. Funkcja biblioteki na przestrzeni ostatnich lat trochę się zmienia, rozszerza się - uzupełnia. 

Biblioteki dziś chętnie korzystają z nowych technologii w edukacji i kulturze. Organizują spotkania, warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży. Bibliotekarze dokształcają się w dziedzinach programowania i robotyki, pod okiem niektórych z nich można dziś nawet skonstruować robota. 

Monika Schmeichel-Zarzeczna Biblioteki przekształcają się w małe centra kulturalno-edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych

Po co nam dziś biblioteki, skoro mamy internet? Czy w takim miejscu można umówić się na randkę? Monika Schmeichel-Zarzeczna opowiada w audycji. Dariusz Perliński z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego opowiada zaś, jak wygląda biblioteka XXI wieku i czemu czasem działa aż do 24.00. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Monika Schmeichel-Zarzeczna z MBP w Lublinie, ambasadorka EPALE, Dariusz Perliński z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego

Data emisji: 8.05.2018

Godzina emisji: 12.21

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego Norweg jest "szczęśliwy jak łosoś"?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 12:00
- "Skandynawowie są zimni i zdystansowani", usłyszałam przed pierwszym wyjazdem. Wystarczyło kilka dni, żebym przekonała się, że Norwegowie są pomocni, ale cenią strefę prywatną - opowiada Anna Kurek, autorka książki "Szczęśliwy jak łosoś".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shinrin-yoku. Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 10:10
Autor książki "Shinrin-yoku. Sztuka i teoria leśnych kąpieli", dr Qing Li swoimi badaniami udowodnił, że obcowanie z drzewami, a nawet wdychanie olejków eterycznych, może obniżać ciśnienie krwi, zmniejszać stres, zwiększać energię życiową i pobudzać układ odpornościowy.
rozwiń zwiń