Czego Thomas Keller uczy mistrzów kuchni

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 12:16
- Tak to jest w dzisiejszych czasach, że książki kucharskie mają nie tylko przekazać wiedzę na temat gotowania i zdjęcia gotowych dań, ale są też gotowymi albumami - mówi kucharz Michał Kępiński. 
Audio
  • Michał Kępiński kucharz, fan kiszonek opowiada o kuchni Thomasa Kellera (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Michał Kępiński
Michał Kępiński Foto: Michał Piwowarek/Czwórka

W tych albumach odnajdujemy szereg informacji, jak żyje dany szef kuchni czy jak działa restauracja, jak wygląda jego dzień pracy czy praca w danym miejscu. 

- Książka "The French Laundry" Thomasa Kellera jest połączeniem tego wszystkiego - mówi gość Michała Piwowarka. - Keller to guru amerykańskiej gastronomii od długiego czasu. Utrzymuje poziom 3 gwiazdek Michelina, oprócz French Laundry posiada kilka innych restauracji, od najmłodszych lat zajmował się gastronomią. Praktycznie wszyscy najważniejsi szefowie kuchni, w obecnych czasach, wyszli spod rąk Thomasa Kellera - dodaje. 

Czego uczy Thomas Keller? Czego może się od niego nauczyć zwykły użytkownik? Na jakie smaki stawia mistrz kuchni? I jak ugotować zieloną zupę? O tym w rozmowie z Michała Kępińskiego. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Materiał: Michał Piwowarek

Gość: Michał Kępiński (kucharz, fan kiszonek)

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 7.16

pj/kul

Czytaj także

Kuchnia wg Alaina Ducasse'a. Przepisy słynnego kucharza wydane po polsku

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 14:59
O jego klasie świadczą prestiżowe wyróżnienia. Trzykrotnie zdobył trzy gwiazdki Michelin, a w całej swojej karierze uzyskał ich w sumie aż dwadzieścia jeden. 
rozwiń zwiń