Zakaz lotów z Polski i do Polski obejmuje kolejne kraje

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 08:57
Wydłuża się lista państw, do których nie polecimy z Polski i z których nie przylecimy do Polski. Znalazły się na niej bardzo popularne turystyczne kierunki. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Eduard Goricev

samotność tęsknota kobieta zachód słońca jezioro 1200.jpg
Pandemia rozdzieliła zakochanych. Jak się spotkać w epoce lockdownu?

Wprowadzenie nowych państw na czarną listę krajów objętych zakazem lotów z Polski ma wejść w życie już 1 września. Samoloty z tych krajów nie będą mogły lądować w Polsce, turystów będzie można sprowadzić z nich jedynie czarterami. 


Posłuchaj
02:41 czwórka pierwsze słyszę 31.08.2020.mp3 Wydłuża się lista państw, z których nie wylecimy do Polski i nie dolecimy z Polski. Mariusz Piotrowski z fly4free wyjaśnia, jak mogą poradzić sobie turyści (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

- Ten zakaz obejmie m.in. Hiszpanię i Francję. Nasz rząd tłumaczy to wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa w tych krajach - mówi Mariusz Piotrowski z fly4free. - Turyści planujący powroty do Polski muszą liczyć się z utrudnieniami - dodaje.

Wciąż nie jest jasne, czy wracający z danych krajów turyści będą przechodzić kwarantannę, ale i taki scenariusz trzeba wziąć pod uwagę. - Po 1 września na listę państw, z których nie można wykonywać pasażerskich lotów z Polski i do Polski, trafią m.in. Hiszpania, Albania, Malta, ale i inne kraje. To powoduje poważne komplikacje - zauważa specjalista. - Pasażerowie, którzy zostaną pozostawieni sami sobie, wobec zakazu lotów muszą w jakiś sposób do Polski wrócić. Będą prawdopodobnie mieli dwie opcje do wyboru - tzw. lot repatriacyjny, czyli dodatkowo płatny specjalny czarter organizowany przez jakiegoś przewoźnika lub też powrót na własną rękę z przesiadką - dodaje. 

Mariusz Piotrowski zwraca uwagę, że nie będzie problemu, by turysta wracający np. z Hiszpanii poleciał najpierw do Niemiec czy innego kraju UE i tam przesiadł się na samolot do Polski. 

Obok wymienionych już państw w wykazie znajdą się też m.in. Chorwacja, Belgia, Rumunia, Czarnogóra, Malediwy czy USA. Założono, że na listę państw, do których nie będziemy mogli latać, trafią kraje, w których według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowano 60 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 31.08.2020

Godzina emisji: 7:16

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urlop i koronawirus. Czy pracodawca może zapytać, gdzie jedziesz?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 13:09
Większość z nas deklaruje, że wakacje 2020 spędzi w kraju, ale są też tacy, którzy decydują się na wyjazd za granicę. Pracodawca nie musi wcale wiedzieć, dokąd się wybieramy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w pandemii. Zamiast "palcem po mapie", w googlach VR

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 13:20
Japończycy mają swój sposób na bezpieczne podróże w czasie pandemii i w tym roku wakacje spędzają w wirtualnej rzeczywistości. - Głównie to oni lubią oglądać i robić zdjęcia turystycznym atrakcjom. Rzeczywistość VR w dużym stopniu spełnia ich oczekiwania - mówi Barbara Kocot-Ilka, autorka bloga Japonia-info.pl.
rozwiń zwiń