Polskie Radio
Section05
prawo pracy

Konsultacje w sprawie ustawy o jawności życia publicznego

W poniedziałek w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu. Przedstawiciele organizacji społecznych i instytucji przedstawiali uwagi dotyczące nowej wersji tekstu projektu ustawy i każdego z jej trzynastu rozdziałów. O ustawie o jawności życia publicznego mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Sitniewski, wykładowca Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm PiS prawo prawo pracy

ZUS: Jak udowodnić lata pracy do emerytury?

Czy dwie osoby, które przepracowały w tym samym miejscu pracy i na tym samym stanowisku podobną ilość lat, mogą mieć różne wysokości emerytur? Czy ZUS może zaniżać emerytury ze względu na nieuznawanie potwierdzeń zarobków wystawianych przez prywatne archiwa i właścicieli zlikwidowanych firm? W audycji "Jakim Prawem" gościł Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ZUS emerytura praca prawo pracy

Prawo pracy: Czy układy zbiorowe pracy to przeżytek?

Zdaniem pracowników powinny być nieodzownym elementem społecznej gospodarki rynkowej wpisanej do polskiej Konstytucji, pracodawcy twierdzą jednak, że jest to przeżytek. Dlaczego układów zbiorowych pracy jest tak mało i jaka może być ich przyszłość? Gośćmi audycji Kapitał i Praca byli: Zbigniew Żurek z BCC i Dominik Kolorz z NSZZ Solidarność z Katowic.
Zobacz więcej na temat:  praca Solidarność związki zawodowe prawo pracy kodeks pracy