Wakacje w pandemii. Zamiast "palcem po mapie", w googlach VR

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 13:20
Japończycy mają swój sposób na bezpieczne podróże w czasie pandemii i w tym roku wakacje spędzają w wirtualnej rzeczywistości. - Głównie to oni lubią oglądać i robić zdjęcia turystycznym atrakcjom. Rzeczywistość VR w dużym stopniu spełnia ich oczekiwania - mówi Barbara Kocot-Ilka, autorka bloga Japonia-info.pl.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Syda Productions/Shutterstock.com

Starsze pokolenie Japończyków chętnie korzysta z wycieczek typu Unia Europejska w 30 dni. Chodzi o to, żeby zobaczyć Paryż, ale niekoniecznie, żeby go odwiedzić Barbara Kocot-Ilka

Wakacje w atrapie, ale z turbulencjami

Linie lotnicze First Airlines wyszły naprzeciw tym oczekiwaniom i stworzyły projekt podróży po całym świecie, właściwie bez ruszania się z miejsca. - Wsiadamy do atrapy samolotu, w której są normalne fotele lotnicze i monitory pokładowe, na których wybieramy sobie cel podróży. Potem zakładamy okulary do wirtualnej rzeczywistości i rozpoczynamy wyprawę - opowiada Mariusz Piotrowski z Fly4free. - Śledzimy lot naszego samolotu, odczuwamy turbulencje, dostajemy normalne "pokładowe" posiłki, a po wylądowaniu rozpoczynamy zwiedzanie.

Posłuchaj
03:40 [CZWORKA]Pierwsze slysze 27 sierpień 2020 wakacje vr.mp3 Wakacje w VR. Tak będą wyglądać podróże w przyszłości? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Japoński przewoźnik oferuje wirtualne podróże do każdego miasta na naszej planecie oraz zwiedzanie w nich największych atrakcji turystycznych. Uzupełnieniem tej oferty są symulacje rozszerzonej rzeczywistości, m.in. dzięki oferowaniu w czasie podróży kulinariów ze zwiedzanych przez klientów miejsc.

Wakacje "z lotu ptaka"

Coraz większą popularnością cieszą się także loty widokowe. - Na Tajwanie linie lotnicze organizują przeloty, które reklamowane są jako "podróże bez paszportu". Pasażerowie przez kilka godzin lecą nad jakimś malowniczym obszarem. Podziwiają "z lotu ptaka" górskie szczyty, zbiorniki wodne, a nawet małe miasteczka i oczywiście robią zdjęcia. Wracają na to samo lotnisko, już z kompletem wakacyjnych wspomnień - podsumowuje rozmówca Weroniki Puszkar. 

Czytaj także:

Wakacje na lotnisku

Inny azjatycki przewoźnik zaprasza na swój pokład wszystkich tych, który po prostu lubią lotniska. - Pasażerowie przechodzą całą lotniskową procedurę. Przychodzą z bagażami, muszą zgłosić się do odprawy i do kontroli bezpieczeństwa. Mogą pochodzić po sklepach, zrobić zakupy i wreszcie wejść do samolotu. Na chwilę, żeby posiedzieć, a potem wrócić do domu - dodaje Mariusz Piotrowski.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 27.08.2020

Godzina emisji: 07.15.

kul

Czytaj także

Nowe hobby w czasie pandemii - obserwowanie ptaków

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 12:55
Według jednej z amerykańskich organizacji ekologicznych podczas lockdownu niezwykle popularne stało się… obserwowanie ptaków. Jak się okazuje znaczny wzrost popularności odnotowali twórcy przeróżnych aplikacji służących do identyfikacji tych zwierząt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Glampingi - luksus na campingu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 07:48
Wakacje pod namiotem biją rekordy popularności, zyskują też swoją luksusową odsłonę. Glamping to jurty, domki w drzewach, na wodzie, stare vany przekształcone w minihotele. W dodatku z licznymi luksusami dla wynajmujących.  
rozwiń zwiń