Glampingi - luksus na campingu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 07:48
Wakacje pod namiotem biją rekordy popularności, zyskują też swoją luksusową odsłonę. Glamping to jurty, domki w drzewach, na wodzie, stare vany przekształcone w minihotele. W dodatku z licznymi luksusami dla wynajmujących.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: anatoliy_gleb/Shutterstock.com
las mężczyzna spacer wędrówka 1200.jpg
Góry Pieprzowe. Róże na łupkowej skale

Wakacje pod namiotem już nikomu nie kojarzą się z wielogodzinnym rozkładaniem namiotu, bo te najnowsze rozkładają się niemal same. Okazuje się, że może być jeszcze łatwiej, bo na campingu możemy spotkać niemal hotelowe luksusy. Glamping - tak nazywa się nowa forma luksusowego biwakowania. 


Posłuchaj
03:04 czwórka pierwsze słyszę 22.07.2020 glamping.mp3 O luksusach glampingu opowiada Damian Michałek (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

- Wynajmujemy luksusowy namiot, w którym mamy wszystko: klimatyzację, internet, telefon, a do tego dodatkowe usługi jak SPA, jacuzzi, bania ruska, przepiękne widoki - wymienia Damian Michałek z bloga Michałkowe Podróże. - Glamping dopiero zaczyna pojawiać się w Polsce, choć jest już kilkanaście obiektów, które oferują tego typu usługi - dodaje. 

Rozmówca Weroniki Puszkar zauważa, że dziś oferta glampingu w Polsce jest niewielka, za to bardzo różnorodna. - To są namioty, kopuły sferyczne, domki drewniane, domki na drzewach. Wszystko zależy od fantazji właściciela takiego obiektu - wyjaśnia. 

Z glampingiem wiążą się też usługi które znamy z hoteli: śniadania w formie bufetu, room servis, masaże, SPA, dobre, lokalne jedzenie. 

Posłuchaj:

Niestety luksusowy camping to dziś duży wydatek. Spowodowane jest to niedużą ofertą tego typu usług. Okazuje się, że popyt jest ogromny, bo na wolne miejsce w dostępnych w Polsce obiektach możemy liczyć dopiero w październiku. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 22.07.2020

Godzina emisji: 7.36

pj


Czytaj także

Piechotą po Polsce. "Odciąć się od świata możesz tuż za domem"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 20:00
Tłumy nad Bałtykiem, kolejki do Morskiego Oka, zapchane Mazury. Jeżeli takie miejsca to nie Wasza bajka, to świetnie się składa, bo w Polsce mamy 80 tysięcy kilometrów szlaków pieszych, o których w Czwórce opowiada podróżnik Łukasz Supergan. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sandwich cubano. Wyczaruj karaibski smak we własnej kuchni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 11:45
Sandwich cubano to kanapka, której historia zaczyna się na karaibskiej wyspie, ale została spopularyzowana na Florydzie. Składa się z pieczeni wieprzowej, szynki, ogórków konserwowych, sera i musztardy.
rozwiń zwiń