Nudzą cię kąpiele w wannie? Weź prysznic z tv i mp3

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 18:18
Zajmuje mniej miejsca i zużywa mniej wody. Na dodatek czasami wyglądem przypomina statek kosmiczny. Nowoczesne kabiny prysznicowe zdobywają serca projektantów wnętrz.
Audio
  • Nowoczesne kabiny prysznicowe testuje Ola Jasińska

Prysznic, lub jak kto woli, natrysk to urządzenie służące do kąpieli, którego idea narodziła się w starożytnej Grecji. Jego nazwa pochodzi od nazwiska Vincenta Priessnitza, twórcy wodolecznictwa, a sam przyrząd jest nieustannym źródłem inspiracji dla kreatywnych designerów. Ostatnio w modzie są tak zwane "płytkie" kabiny.
 - Płaskie brodziki mają trzy i pół metra głębokości i wymagają miejsca w stropie - mówi architekt wnętrz Magdalena Galant. - To rzeczywiście bardzo funkcjonale i estetyczne rozwiązanie, ale nie dla rodzin z małymi dziećmi. Nie mamy tutaj możliwości zatkania odpływu wody i stworzenia namiastki wanny.
Instalacja nowoczesnej kabiny prysznicowej wymaga wiedzy i umiejętności. W tym celu warto zwrócić się o pomoc do fachowców.
 - Kabinę najlepiej zamontować w narożniku, bo musi to być miejsce o kącie prostym - tłumaczy ekspert budownictwa Paweł Gugała. - W innym przypadku zostaną nam szczeliny, których nie da się wypełnić silikonem. Potem, na skutek wilgoci, pojawiają się tam pleśń i grzyby, dlatego warto na tym etapie przypilnować ekipę remontową i zwrócić uwagę, czy brodzik przywiera do ściany.

Słuchając nagrania z "Czwartego wymiaru" dowiesz się wszystkiego na temat nowoczesnych technologii w branży natryskowej i brodzikowej.

kul 

Czytaj także

Jak przygotować samochód do zimy?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 18:21
To wbrew pozorom wcale nie jest błahy problem. Nawet opony zimowe w Polsce zmienia się dużo później niż na całym świecie. Zdaniem gościa Czwórki, czekanie na śnieg, to duży błąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fitness mózgu: jak poprawić swoją pamięć?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 09:03
Masz problemy z pamięcią? Okazuje się, że nawet w domu można bardzo szybko i skutecznie trenować mózg tak, by zaczął zapamiętywać wszystko to, co chcemy w nim zachować. Oto kilka praktycznych porad, jak to zrobić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowy teleskop, bezcenna klawiatura, czyli ciekawostki multimedialne

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 18:44
Nieznane galaktyki i stary Apple-1 sprzedany na aukcji za pół miliona euro. W dzisiejszych czasach nowy wcale nie znaczy lepszy, choć czasami dużo tańszy.
rozwiń zwiń