Premiery filmowe: "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "Niemiłość", "Plan B"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 15:40
Pierwszy weekend lutego w kinie upłynie pod znakiem nominowanych do Oscara filmów oraz najnowszego obrazu Kingi Dębskiej. Jak premierowe tytuły ocenia krytyk Łukasz Muszyński?
Audio
  • Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Niemiłość Andrieja Zwiagincewa - nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny - obraz bezwzględnej walki między dążącymi  do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości
"Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa - nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny - obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłościFoto: mat. promocyjne/Against Gravity

- W swoich ostatnich filmach Zwiagincew jest programowym czarnowidzem. Do swoich mrocznych wizji nie wpuszcza ani odrobiny światła. Jego twórczość porównałbym do 5-tonowego kowadła z ołowiu, które ma spaść na widza i go zniszczyć. Dotyczy to także filmu "Niemiłość" - opowiada gość Czwórki. 

Zobacz zwiastun

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" otrzymał aż 7 nominacji do Oscarów - w tym za najlepszy film i najlepszy scenariusz. - Całym sercem jestem za tym, żeby to właśnie ta produkcja została doceniona przez członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, bo uważam, że to najlepszy kandydat w tegorocznym zestawieniu - podsumowuje krytyk filmowy.

Łukasz Muszyński ocenia także najnowszy film Kingi Dębskiej "Plan B" [Relacja z premiery >>>], czyli opowieść o tym, że bliskie osoby ranią najmocniej, i że zawsze jest plan b oraz zdradza, który polski aktor ma szansę zagrać Romana Polańskiego w najnowszym filmie Quentina Tarantino.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 2.02.2018

Godzina emisji: 11.14

kul/pg

Czytaj także

Aleksandra Domańska o "Volcie": rola przyszła w SMS-ie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:19
- Pan Juliusz Machulski to człowiek z ogromną klasą, wyczuciem, gustem. Już na etapie castingu wie, kogo szuka. Dzięki temu szybko znalazł z nami porozumienie i nie szczędził pochwał, kiedy na nie zasłużyliśmy - wspomina pracę na planie "Volty" aktorka Aleksandra Domańska.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co w kinie? Zaspokajamy apetyt na dobre filmy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 13:42
Gangsterski "Barry Seal: Król Przemytu" z Tomem Cruisem, przewrotny "Podwójny kochanek" Françoisa Ozona oraz lekka burżuazyjna komedia "Synalek" - który z wymienionych filmów najbardziej przypadł do gustu Czwórkowemu krytykowi Łukaszowi Muszyńskiemu?  
rozwiń zwiń