Aleksandra Domańska o "Volcie": rola przyszła w SMS-ie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:19
- Pan Juliusz Machulski to człowiek z ogromną klasą, wyczuciem, gustem. Już na etapie castingu wie, kogo szuka. Dzięki temu szybko znalazł z nami porozumienie i nie szczędził pochwał, kiedy na nie zasłużyliśmy - wspomina pracę na planie "Volty" aktorka Aleksandra Domańska.  
Audio
  • Aktorka Aleksandra Domańska o najnowszym filmie Juliusza Machulskiego "Volta" (Stacja Kultura/Czwórka)
Aleksandra Domańska i Michał Piwowarek w studiu Czwórki
Aleksandra Domańska i Michał Piwowarek w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Aleksandra Domańska Mnie się bardzo "Volta" podoba. To zabawna komedia, która szybko zyska sobie fanów i to w różnych przedziałach wiekowych

W najnowszym filmie Juliusza Machulskiego, który na ekrany kin trafi 7 lipca, wystąpiła plejada gwiazd - m.in. Olga Bołądź, Michał Żurawski, Jacek Braciak oraz Cezary Pazura. - "Voltę" kręciliśmy w Lublinie, mieście, w którym jako dziecko spędzałam wakacje. I taki też wakacyjny klimat panował na plane. Świetnie się ze sobą czuliśmy. To była taka praca "niepraca" - wspomina gość Czwórki.

Aktorka opowiada także o tym, jak wyglądało jej pierwsze spotkanie z Juliuszem Machulskim na planie "Ambassady" i w jaki sposób trafiła do obsady "Volty". - Propozycja roli przyszła do mnie w SMS-ie od pana Machulskiego: "Cześć Olu, chyba mam dla ciebie ciekawą propozycję" - mówi Domańska.

Czytaj także
seksmisja free 663_364.jpg
Juliusz Machulski: "Seksmisja" rozjuszyła amerykańskie feministki

Aleksandra Domańska zdradza także kiedy, jako aktorka, czuje się spełniona, kim jest "Kitek" i ile w nim z prawdziwej Aleksandry.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Aleksandra Domańska (aktorka)

Data emisji: 5.07.2017

Godzina emisji: 10.23

kul/jsz

Czytaj także

Kino patriotyczne. "Chodzi przede wszystkim o treść"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:54
- Trudno skondensować i skrystalizować definicję filmu patriotycznego. Zależy ona na przykład od tego, czy mamy do czynienia z krytykami z opcji prawicowej, albo lewicowej. Czy na przykład patriotycznym nie może być film, który w pozytywnym świetle przedstawia współczesną Polskę? - zastanawiał się w Stacji Kultura Jakub Koisz, niezależny krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
rozwiń zwiń