"Córcia". Relacja matka-córka i profesor Mona

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:20
- Chciałyśmy przedstawić relację matka-córka w wielu aspektach - mówią twórczynie spektaklu "Córcia". - Wydaje mi się, że na pewno przedstawienie jest poruszające i na pewno uderza w czułe struny relacji matki z córką, które prawdopodobnie dla wiekszości ludzi są istotne - dodają. 
Audio
  • Twórczynie spektaklu "Córcia" opowiadają o tym przedstawieniu i relacji w nim ukazanej (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Najtrudniejsze w tej relacji jest ścisłe połączenie mamy i córki, niezależnie od wieku, nawet jeśli mieszkają osobno to są bardzo związane - mówią goście Kasi Dydo. - Wewnętrznie dzieje się taki proces, który w psychologii nazywamy odseparowaniem. Odseparowanie od mamy jest niezwykle trudne, mimo tego że córka może mieć swój dom, męża, dzieci - wyjaśniają. 

Punktem wyjścia dla stworzenia tego spektaklu do Justyny Dworczyk i Kasi Szaulińskiej było wspólne wyjście do teatru. Goście Czwórki na co dzień zajmują się psychoterapią, ale mają niezrealizowane wizje artystyczne. Tworząc "Córcie" postanowiły się sprawdzić. 

Do realizacji przedstawienia wykorzystały też pomoc licznych znajomych Justyny Dworczyk ze szkoły filmowej. A o czym jest ten spektakl? Co relacji matki z córką daje profesor Mona, a może coś zabiera? Jak psychoterapeutki odnalazły się na teatralnej scenie? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

Spektakl "Córcia" można zobaczyć w warszawskim Teatrze WARSawa, 26 i 27 maja. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Justyna Dworczyk (producentka, aktorka), Kasia Szaulińska (autorka sztuki) 

Data emisji: 25.05.2018

Godzina emisji: 10.16

pj

Czytaj także

Antoni Scardina: grając, zawsze idę na żywioł

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 13:05
Antek Scardina, 15-letni aktor dubbingowy, na koncie ma już m.in. role w spektaklu "Piotruś Pan", czy filmie "Twój Vincent". Był też filmowym synem Króla Lwa, poznał Minionki i znany jest z telewizyjnego wokalego show. 6 kwietnia na ekrany polskich kin wszedł kolejny obraz z jego udziałem "Luis i Obcy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co słychać w teatrze? "Kontrapunkt" i Warszawskie Spotkania Teatralne

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 15:00
- W Szczecinie już za chwilę rusza Przegląd Teatrów Małych Form "Kontrapunkt", o którym mówi się, że jest barometrem kondycji współczesnego teatru - mówi Michał Piwowarek.
rozwiń zwiń