X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mistyfikacja": Witkacego życie po życiu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 11:24
Zapraszamy na relację z premiery filmu "Mistyfikacja", w którym zagrali m. in. Jerzy i Maciej Stuhrowie.
Audio

Zapraszamy na relację z premiery filmu "Mistyfikacja", który 26 marca wszedł na ekrany polskich  kin. Tytuł nawiązuje do niejasnych okoliczności śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza w 1939 roku. W filmowej fabule Witkacy wcale nie popełnił samobójstwa: przeżył drugą wojnę światową, a po wydarzeniach Marca 1968 jego domniemanym istnieniem zaczyna się interesować bezpieka...

Akcja filmu „Mistyfikacja” rozgrywa się rok po wydarzeniach Marca '68. Łazowski (w tej roli Maciej Stuhr), były student filologii, wydalony z uczelni za udział w manifestacjach studenckich, zostaje zwerbowany do współpracy z SB. Na studiach pisał pracę magisterską o kobietach w życiu Witkacego. Jako esbek, usiłuje wykorzystać wiedzę o artyście w swoich śledczych działaniach. Dla SB schwytanie Witkacego, w ocenie służb – wroga komunistycznego ustroju, byłoby wielkim sukcesem.

Śledztwo Łazowskiego, powoli zamieniające się w obsesję, rozpoczyna się w Zakopanem. Tam były student spotyka kobietę, która była niegdyś kochanką Witkacego. Zuza pokazuje Łazowskiemu kartki pocztowe podpisane przez artystę. Zdaniem Łazowskiego, wynika z nich, że artysta wcale nie umarł i że jest więziony przez inną spośród swoich kobiet, Czesławę Oknińską.

W filmie zobaczymy m. in. Jerzego Stuhra w roli Witkacego, Macieja Stuhra w roli Łazowskiego, Karolinę Gruszkę i Ewę Błaszczyk oraz Andrzeja Chyrę i Olgierda Łukaszewicza.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witkacy żyje i ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 10:19
Ostry makijaż, łysa głowa i szaleństwo w oczach. Tak wygląda kochanka Witkacego. Dla tej roli Ewa Błaszczyk bez wahania ogoliła głowę i poddała się skomplikowanej charakteryzacji, która upodobniła ją do ekscentrycznej muzy wielkiego twórcy. Jerzy Stuhr natomiast wcielił się w postać jednego z największych skandalistów XX wieku. Jak aktor sprawdził się w minach Witkacego? Zobacz galerię!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nike 2010 - nominacje

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 16:50
Do 14. nagrody literackiej NIKE zgłoszono 340 książek. Znana jest już lista 20 publikacji nominowanych do finału konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fenomen" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2010 10:38
W „Stacji Kultura” o filmie opowiadali aktorzy, Monika Dryl i Ewa Hornich i Maciej Jachowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilkaset filmów na festiwalu Era Nowe Horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2010 07:33
We Wrocławiu startuje 10. festiwal Era Nowe Horyzonty. Pokazanych będzie około 500 filmów z 50 krajów. Ponad 140 będzie miało polskie premiery.
rozwiń zwiń