Filmowa "jazda bez trzymanki" i świat pełen wróżek - co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 14:22
Choć pełnej oferty w kinach wciąż nie ma, sporo się jednak dzieje. Mamy m.in. "Nieobliczalnego", "Artemisa Fowla". W Czwórce premierowe filmy recenzował krytyk Łukasz Muszyński.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/gnepphoto

Posłuchaj
13:06 2020_07_31-10-19-31_CZWÓRKA_Muszyński.mp3 Rozmowa z Łukaszem Muszyńskim. Które filmy warto obejrzeć? (Stacja Kultura/Czwórka) 

Film "Nieobliczalny", choć jest to thriller, przypomina nam o tym, by… być życzliwymi wobec siebie nawzajem. W jednej z ról wystąpił Russel Crowe, a za reżyserię odpowiedzialny jest Derrick Borte. - Główna bohaterka Rachel, grana przez Rachel Pistorious, rano spieszy się do pracy, przedziera się przez zakorkowane miasto. Kierowcy trąbią na siebie, wszyscy są sfrustrowani - opowiadał Łukasz Muszyński. - W pewnym momencie główna bohaterka zatrąbiła na niewłaściwego mężczyznę. Od tego momentu zaczyna się "jazda bez trzymanki": prześladowanie, a z drugiej strony - ucieczka przed seryjnym mordercą.

Źr. Nieobliczalny (Unhinged) Zwiastun filmu/Kino recenzje

W Czwórce rozmawialiśmy także o filmie "Artemis Fowl", który pojawił się na małym ekranie. To kino rodzinne, ekranizacja książki o potomku genialnej przestępczej rodziny, który żyje w świecie wróżek i innych magicznych stworzeń. - To historia nastoletniego chłopca, który próbuje odnaleźć swojego tatę, i w czasie tych poszukiwań odkrywa podziemną cywilizację wróżek - mówił Łukasz Muszyński. - Pomysł na ten film pojawił się na początku wieku, ale dopiero w 2015 zaczęto go realizować - mówił Łukasz Muszyński. - Powstała duża produkcja, którą jednak, z powodu pandemii umieszczono na małym ekranie. 

Czytaj także: 

Choć w głównej roli wystąpił młody, nie znany jeszcze aktor Ferdia Shaw, jak podkreślał Łukasz Muszyński, warto zwrócić uwagę na "drugi plan". - Występują m.in. Colin Farrell, wcielający się w postać ojca chłopca, jest także Judi Dench - mówił krytyk. - Mimo to jednak film nie spotkał się z przyjazną opinią amerykańskich krytyków. 

  Źr. Kino Helios Polska/Artemis Fowl|Zwiastun PL (official trailer)

  W programie mówiliśmy także o obrazie Christophera Nolana "Tenet", którego datę premiery wielokrotnie przekładano, a którą - ostatecznie - zaplanowano na 26 sierpnia. To historia, tocząca się wokół międzynarodowego szpiegostwa, podróży w czasie i ewolucji. Rozmawialiśmy też o zbliżającym się Festiwalu filmowym w Wenecji. 

  ***

  Tytuł audycji: Stacja Kultura

  Prowadzi: Kasia Dydo

  Gość: Łukasz Muszyński

  Data emisji: 31.07.2020

  Godzina emisji: 10.14

  kd

  Czytaj także

  Premiery tygodnia. "Historyczny bryk", "ciepła satyra" i "inspirowana Lemem opowieść o relacji"

  Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:20
  Na ekranach polskich kin możemy już oglądać "Piłsudskiego" Michała Rosy, kontynuację serialu "Downton Abbey" i "Głos Pana". 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Premiery filmowe tygodnia. Poleca Łukasz Muszyński

  Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:44
  Zapraszamy na polecenia najciekawszych premier filmowych tego tygodnia. Wśród nich powrót do historii sprzed ponad 20 lat i bohaterki, która zmieniła przyszłość, zapobiegając dniowi sądu. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "xABo", "Polowanie" i "Scooby-Doo" - co warto zobaczyć w kinie?

  Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 13:40
  W kinach po izolacji znowu zaczyna się życie. Czeka nas m.in. filmowa podróż wraz z ks. Bonieckim w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale także "Igrzyska śmierci" dla dorosłych i spotkanie z sympatycznym psiakiem sprzed lat - w całkiem nowej odsłonie. 
  rozwiń zwiń