X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacka Hugo-Badera książka z przepowiedni…

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 16:26
- Książka będzie miała zieloną okładkę, zostanie podzielona na 3 części i ukaże się w grudniu – to przepowiednia szamanki, którą o "Dziennikach kołymskich" usłyszał Jacek Hugo-Bader.
Audio

Przepowiednia sprawdziła się - książka ukazała się i mówi o wyjątkowej podróży. Hugo-Bader pisze we wstępie, że na Kołymę jedzie, "by zobaczyć, jak się żyje w takim miejscu, na takim cmentarzu". To najstraszniejsze miejsce Archipelagu Gułag.

Jadąc po kołymskich drogach Bader czuł, że jedzie po ludzkich kościach, ponieważ drogi budowali łagrownicy. – Kto padł przy tej budowie, a padły setki tysięcy ludzi, to rzucano go, zostawiano i zasypywano, nasypką z której zbudowana jest droga – opowiada.

- Przeliczyłem, że jeśliby wszystkich, którzy tam padli, ponad milion ludzi, ułożyć jeden za drugim, to nie zmieściliby się na drodze. To jak wyjść z samochodu i odlać się na tej drodze? Jakoś głupio…

Historia jest dla reportera inspiracją, by socjologicznie spojrzeć na ludzi, którzy mieszkają na Kołymie. By ich poznać, stara się po prostu rozmawiać. – Ja zwyczajnie siadam z człowiekiem, tak jakbym spotkał go przypadkowo w pociągu lub knajpie i gadam z nim – wyjaśnia Hugo-Bader.

Wytyczona przez podróżnika trasa nie byłaby możliwa do pokonania, gdyby nie pomoc mieszkańców. – Oni mnie po prostu podawali z rąk w ręce. Chyba wszyscy ludzie na świecie lubią pomagać. Ale jak jedzie do nich ktoś z drugiego końca świata i chce o nich opowiadać innym ludziom, pisać o nich książki, artykuły, to oni to doceniają. Dowartościowuje ich to, że świat jest ich ciekawy, a ja jestem strasznie ich ciekawy – mówi reporter. Więcej o książce i podróży w dźwięku audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rowerem przez Afrykę, czyli podróżowanie idealne

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 16:56
Kręcą cię ekstremalne wyprawy? Co powiesz na rowerowe safari z Kairu do Kapsztadu? O takiej podróży opowiada nam Maciej Czapliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Hugo-Bader na biegunie okrucieństwa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011 10:00
To, jak "Dzienniki kołymskie" będą wyglądać, że będą miały zieloną okładkę, że zostaną podzielone na trzy części, a także to, że ukażą się w grudniu 2011 roku, przepowiedziała autorowi szamanka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bałkański hardkor na motocyklu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 14:51
Rozmawiamy o samotnej podróży w poszukiwaniu cygańskiej duszy, arabskiej magii i serbskiej dynamiki. W Czwórce o swoich motocyklowych wyprawach opowiada Anna Jackowska.
rozwiń zwiń