Hollywoodzka historia Johny'ego Casha

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 14:08
Fenomenalna ścieżka dźwiękowa, oscarowa rola Reese Witherspoon i kreacja Joaquina Phoenixa to największe atuty filmu "Spacer po linie".
Audio

"Walk The Line" ("Spacer po linie") pokazuje wczesne lata działalności Casha, mocno porusza wątek jego romansu z June Carter. Przede wszystkim jednak ten obraz oddaje klimat tamtych czasów i prezentuje, jak wówczas wyglądała scena muzyczna. 

"Spacer po linie" miał premierę w 2005 roku i od razu zmierzył się z zarzutami o "hollywoodzkość". Mimo to znakomite kreacje Reese Witherspoon i Joaquina Phoenixa pozwoliły mu się obronić. Odtwórczyni roli June otrzymała Oscara, a Phenix nominację do tej nagrody. - Wydaje się, że największymi zaletami "Spaceru po linie" byli aktorzy i muzyka - ocenia Mariusz Wiatrak z "Popcorner".

Fenomenalna jest też ścieżka dźwiękowa do tego filmu, a płyta z nią kryje też kilka niespodzianek. Dowiedz się więcej na ten temat, słuchając załączonej audycji "Stacja Kultura" .

(pj)

Zobacz więcej na temat: FILM MUZYKA Reese Witherspoon
Czytaj także

Świat widziany dźwiękami. Muzyka do "Imagine"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 11:50
- Skomponowanie ścieżki dźwiękowej do filmu o niewidomych to niezwykle subtelne wyzwanie - ocenia Tomasz Gąssowski, który stworzył muzykę do najnowszego obrazu Andrzeja Jakimowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Greenwood to bardzo elegancki młody człowiek i ciekawy kompozytor"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 13:02
Przygoda Johna Greenwooda z muzyką filmową rozpoczęła się w 2003 roku, gdy artysta stworzył podkład do filmu dokumentalnego "Bodysong". Dziś lider Radiohead ma na koncie m.in. współpracę z Krzysztofem Pendereckim i ścieżkę dźwiękową do filmu "Mistrz".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fuck For Forest, czyli...

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 12:27
czy można zmienić świat? Od wczoraj na naszych ekranach dokument Michała Marczaka, który towarzyszył aktywistom FFF przez kilka miesięcy. Autor będzie naszym gościem!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tę historię fani Joy Division znają na pamięć

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 15:02
"Control" opowiada ostatnie 7 lat życia lidera Joy Division. Co konkretnie można w nim zobaczyć?
rozwiń zwiń