Lech awansuje kosztem Juventusu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 09:58
Po tym meczu Kolejorz zapewnił sobie awans do kolejnej fazy Ligi Europejskiej, jednocześnie eliminując z nich "Starą Damę".

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali z Juventusem Turyn 1:1 w meczu 5. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy i zapewnili sobie awans do 1/16 finału tych rozgrywek. 40 tysięcy kibiców było świadkami emocjonującego i toczącego się w zimowej scenerii meczu. Przenikliwe zimno było do przewidzenia, ale niemal równo z pierwszym gwizdkiem sędziego w Poznaniu zaczął sypać śnieg, który w drugiej połowie całkowicie przykrył murawę Stadionu Miejskiego i potrzebna była różowa piłka. W 12. minucie prowadzenie dla Kolejorza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bośniaka Semira Stilica uzyskał Artjoms Rudnevs. To czwarty gol Łotysza strzelony słynnemu włoskiemu zespołowi w tym rozgrywkach. Sześć minut przed końcem gry wyrównał Vicenzo Iaquinta.

W drugim wczorajszym spotkaniu w grupie A Manchester City pokonał FC Salzburg 3:0 i także przypieczętował awans. Juventus po piątym remisie traci do polskiej drużyny trzy punkty, ale nie ma szans jej wyprzedzić, ze względu na gorszy bilans bezpośrednich spotkań. W Turynie był remis 3:3.

W środowy wieczór awans do kolejnej rundy zapewniły sobie także zespoły Young Boys Berno, PSV Eindhoven, Metalista Charków, Sportingu Lizbona i Bayeru Leverkusen. Wcześniej z 12 grup Ligi Europejskiej do 1/16 finału zakwalifikowały się: Zenit Sankt Petersburg, CSKA Moskwa, FC Porto, VfB Stuttgart i BATE Borysów. Wiadomo już także, że z Ligi Mistrzów, dzięki zajęciu trzeciego miejsca w grupie, do fazy pucharowej LE trafią: Spartak Moskwa, Twente Enschede i Glasgow Rangers.

Marek Dziadukiewicz

LE: Zwycięski remis Lecha z Juventusem!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 23:50
Lech Poznań zremisował z Juventusem Turyn 1:1 (1:0) i awansował do 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Manchester City wygrał z Red Bullem Salzburg 3:0 (1:0) w meczu 5. kolejki grupy A piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Ten mecz nie powinien się w ogóle odbyć - takie opinie dominowały wśród włoskich sprawozdawców radiowych i telewizyjnych ze spotkania Lech Poznań - Juventus Turyn (1:1).