Stare i nowe książki sportowe - Historia polskiego sportu

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 07:00
Do sportowej biblioteki Czwórki dziś dołączam książkę, która może zainteresować nie tylko fanów sportu...
Audio

Historia Polskiego Sportu autorstwa Piotra Żaka to nie usystamatyzowany, pełen tabel i wyników opis osiagnięć polskich sportowców w historii. To raczej przyjemna podróż od zarania dziejów polskiego sportu po czasy najnowsze. To zbiór ciekawych historii i opisów sylwetek sportowców, którzy na stałe zapisali się w historii polskiego sportu.

Dzięki temu ksiażka ta z pewnością może zainteresować nie tylko fanów sportu czy "sportowych fachowców" ale i zwykłych ludzi, którzy ze sportem do czynienia mają sporadycznie. Tę książkę przeczytają jednak z przyjemnością i pozwoli ona ogólne zorientowanie się w dziejach polskiego sportu. Z tej publikacji można sie m.in dowiedzieć kto został uznany za strzelca pierwszego gola w historii polskiej piłki nożnej,
jak przebiegał rejs pierwszej Polki, która samotnie opłynęła świat, w jaki sposób Sobiesław Zasada stał się inicjatorem pierwszego bicia rekordu w jeździe... fiatem 125p czy też kto był pierwszym zwycięzcą Tour de Pologne.

Niemal stustronicowa „Historia Polskiego Sportu” to książka bogato ilustrowana, także zdjęciami sprzed wielu lat. Dodatkowo zamieszczono także ciekawe informacje w formie tabelarycznej oraz interesujące kalendaria.Darek Matyja

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Rocznik sportowy 2001

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 10:05
Co działo się w sporcie dokładnie 10 lat temu - książka podsumowująca wydarzenia sportowe w kraju i na świecie w 2001 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Pływanie dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 08:26
Total Immersion to metoda doskonalenia pływania polegająca na integracji z wodą - warto sprawdzić czy naprawdę działa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Jak ćwiczyć prawidłowo...

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 09:13
Ćwiczenia dla kobiet na siłowni i sali to nowa propozycja książkowa w Czwórkowej bibliotece sportowej. Wytrenuj na siłowni mięśnie pomagające np... w chodzeniu na szpilkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Sportowa jazda samochodem

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 11:22
Książka sprzed ponad 20 lat, która wciąż jednak jest aktualna. Każdy kierowca tę książkę powinien przeczytać.
rozwiń zwiń