Polskie Radio
Section05
tomasz gollob

TYLKO U NAS Tomasz Gollob obchodzi 50. urodziny. "Był kołem zamachowym żużla"

11 kwietnia 1971 roku urodził się Tomasz Gollob - najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego żużla. - Przyciągnął do tego sportu nie tylko kibiców, ale też masę prężnych sponsorów - wspominał przed rokiem w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl przyjaciel legendarnego zawodnika Dariusz Ostafiński. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel tomasz gollob Moto sport sporty motorowe TYLKO U NAS

ANALIZA Polski sport nie znosi próżni. Mistrzowie mają następców - była Radwańska, jest Świątek. Był Gollob, jest Zmarzlik

Agnieszka Radwańska to legenda polskiego tenisa, Adam Małysz - skoków narciarskich, a Tomasz Gollob - żużla. Ale to ich następcy poszli krok dalej. Iga Świątek wygrała turniej wielkoszlemowy, Kamil Stoch triumfował trzy razy w igrzyskach i jest najlepiej punktującym skoczkiem dekady, a Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata.
Zobacz więcej na temat:  Tenis żużel Skoki narciarskie SPORT Agnieszka Radwańska Iga Świątek tomasz gollob Bartosz Zmarzlik Adam Małysz Kamil Stoch

Tomasz Gollob pokonał koronawirusa. "Wszystko, co mówi się o tej chorobie, to prawda"

Poniedziałkowy test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u Tomasza Golloba dał wynik negatywny - poinformował "Przegląd Sportowy". Legendarny żużlowiec zmagał się z chorobą przez ponad dwa tygodnie. Jak przyznał przez cały czas, miał wysoką gorączkę i odczuwał ból w klatce piersiowej. 
Zobacz więcej na temat:  tomasz gollob koronawirus Koronawirus w Polsce żużel Moto sport sporty motorowe SPORT

Gollob poleciał do USA. Wyjazd szansą na powrót do zdrowia?

Tomasz Gollob w dniach 4-18 lipca będzie przebywał w Stanach Zjednoczonych. Ma to związek z jego leczeniem, po tym jak uległ wypadkowi na torze motocrossowym w 2017 roku i pozostaje częściowo sparaliżowany - poinformował Dariusz Ostafiński z WP.SportoweFakty.pl, przyjaciel żużlowca i autor książki "Gollob. Testament Diabła. 44 historie z życia mistrza". 
Zobacz więcej na temat:  Moto sport SPORT tomasz gollob żużel sporty motorowe GKM Grudziądz

TYLKO U NAS 48. urodziny Golloba. "Tomek walczy o drugi tytuł mistrza"

11 kwietnia 1971 roku w Bydgoszczy urodził się Tomasz Gollob - najbardziej utytułowany polski żużlowiec w historii. Wypadek sprzed blisko dwóch lat na torze motokrosowym w Chełmnie sprawił, że indywidualny mistrz świata z 2010 roku musi poruszać się na wózku. Gollob nie traci jednak wiary w zdobycie "drugiego mistrzostwa", którym będzie dla niego odzyskanie władzy w nogach. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe żużel tomasz gollob TYLKO U NAS Moto sport

Emocjonalny wpis Gortata o Gollobie. "On potrzebuje cudu"

"Często jest tak, że trzeba zebrać pieniądze, wykonać telefon, załatwić coś przez znajomość albo po prostu porozmawiać. Żadna z tych rzeczy nic nie daje Tomkowi. On potrzebuje po prostu cudu! Czemu to piszę? Ponieważ wielu z nas włącznie ze mną nie zdawaliśmy sobie sprawy, jakie ludzie mają wielkie problemy w życiu” - taki wpis, po spotkaniu z Tomaszem Gollobem, zamieścił Marcin Gortat. 
Zobacz więcej na temat:  tomasz gollob Marcin Gortat żużel SPORT sporty motorowe Moto sport

Gollob przerwał rehabilitację. "To jest krok w tył"

Tomasz Gollob wciąż znajduje się w ciężkim stanie i trudno powiedzieć kiedy będzie można się spodziewać jego poprawy. - On w tej chwili nie może się w ogóle rehabilitować. To jest groźba dla jego organizmu, ale nawet dla jego stanu psychicznego - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl przyjaciel żużlowca i autor książki "Gollob. Testament Diabła. 44 historie z życia mistrza" Dariusz Ostafiński.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Moto sport sporty motorowe tomasz gollob

Pieniądze z konta charytatywnego dla Golloba zajął komornik

Jeden z najbardziej zasłużonych żużlowych klubów w Polsce - Polonia Bydgoszcz od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi. Nowym prezesem klubu został Jerzy Kanclerz, który zastąpił Władysława Golloba. Na konferencji prasowej Kanclerz ujawnił, iż komornik zajął środki znajdujące się na specjalnym koncie, które utworzono na cele charytatywne związane z rehabilitacją Tomasza Golloba.
Zobacz więcej na temat:  żużel SPORT sporty motorowe Moto sport tomasz gollob