Kielce zamiast Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 21:45
Na stadionie Korony Kielce 24 kwietnia (godz. 18) zostanie rozegrany finałowy mecz Pucharu Polski - poinformowała rzeczniczka Polskiego Związku Piłki Nożnej Agnieszka Olejkowska.

"Komisja do spraw nagłych decyzję podjęła po długich negocjacjach z przedstawicielami kilku miast. Na wybór Kielc złożyło się wiele czynników m.in. fakt, że na pewno będzie to arena neutralna, gdyż w gronie drużyn, które pozostały w rywalizacji nie ma Korony" - powiedziała Olejkowska.

Finał PP początkowo zaplanowany był na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jednak PZPN nie doszedł do porozumienia z Narodowym Centrum Sportu, które zarządza główną polską areną tegorocznych mistrzostw Europy. Wówczas piłkarska centrala poinformowała, że spotkanie odbędzie się w Gdańsku lub Kielcach. Według nieoficjalnych informacji, brane były również pod uwagę kandydatury Wrocławia i Lubina. W półfinałach broniąca trofeum Legia zmierzy się z pierwszoligową Arką Gdynia, a Ruch Chorzów z Wisłą Kraków.

Szkoda, że po raz kolejny dobre europejskie wzorce nie są przenoszone na polski grunt. W wielu najsilniejszych ligach świata puchar kraju jest sportowym świętem odbywającvym się co roku na tym samym obiekcie, mającym status "narodowego". U nas niestety stadiony, zamiast spełniania swej podstawowej funkcji, coraz częściej traktowane są jako wielkie estrady, na których zamiast sporty królować będzie muzyka.

 

md

Czytaj także

Finał Pucharu Polski przeniesiony?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 16:22
Finał piłkarskiego Pucharu Polski, zaplanowany na 24 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie, prawdopodobnie nie odbędzie się na tym obiekcie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stadion nie dla obywateli II kategorii

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 11:43
Państwo jest dla człowieka, a nie człowiek dla państwa. (...) państwo powinno być naszym sługą, a nie my jego niewolnikami - pisał ponad pół wieku temu Albert Einstein. To wydaje się oczywiste tylko na pozór. Wczoraj sługa ponownie pokazał, że za nic ma swojego mocodawcę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie ma decyzji w sprawie finału Pucharu Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 17:14
Zarząd PZPN nie wyznaczył w czwartek miejsca rozegrania zaplanowanego na 24 kwietnia finału piłkarskiego Pucharu Polski.
rozwiń zwiń