Niczym zgodny chór

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 07:46
Piłkarze Ruchu Chorzów nie wykorzystali szansy objęcia pozycji wicelidera i bezbramkowo zremisowali z Górnikiem Zabrze w Wielkich Derbach Śląska. W drugim niedzielnym meczu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 2:1.

"Kolejorz" wykorzystał remisy trzech czołowych drużyn i awansował na czwarte miejsce w tabeli. To była czwarta wygrana podopiecznych Mariusza Rumaka w pięciu ostatnich meczach. Gospodarze objęli prowadzenie dwie minuty przed przerwą za sprawą Vojo Ubiparipa. Niespełna 20 minut po zmianie stron doszło do wyrównania po samobójczej bramce Dimitrije Injaca. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 86. minucie Mateusz Możdżeń.

Ponad dziewięć tysięcy kibiców na stadionie w Chorzowie nie obejrzało bramek w Wielkich Derbach Śląska. W doliczonym czasie gry doskonałą okazję na zdobycie zwycięskiego gola miał Wojciech Grzyb, jednak piłka po jego strzale głową minimalnie przeszła obok bramki. Tym samym "Niebiescy" nie wykorzystali szansy na wyprzedzenie Śląska Wrocław, który dzień wcześniej zremisował w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 1:1

26. kolejkę zakończy poniedziałkowe spotkanie Polonii Warszawa z outsiderem rozgrywek - Cracovią. Stołeczny zespół w przypadku zwycięstwa na ostatnią drużyną w tabeli awansuje na czwarte miejsce.

md

Zagłębie Lubin pokonało Jagiellonię Białystok 2:1 (1:0) w ostatnim meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dwa gole dla Miedziowych strzelił Szymon Pawłowski, honorowe trafienie dla gości zaliczył Tomasz Porębski.

Jeśli Lechia Gdańsk spadnie z ekstraklasy, to winę będzie można zrzucić na PGE Arena Gdańsk. Całkiem niedawno mówiono o "Twierdzy Gdańsk". Przy Traugutta jesienią 2005 roku biało-zieloni u siebie nie stracili gola przez dwa miesiące.

Prowadząca w tabeli Legia Warszawa zremisowała w Łodzi w ligowym klasyku z Widzewem 1:1. W 26. kolejce ekstraklasy potknął się również wicelider Śląsk Wrocław, który zremisował na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 i do Legii wciąż traci trzy punkty.