X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Czytanie "Wesela". Czwórka w Ogrodzie Saskim

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 14:30
2 września cała Polska czyta "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. - To wybitny tekst, który znajduje się w kanonie myślenia o teatrze polskim. Nie potrzebuje fajerwerków do inscenizacji - mówi aktor Rafał Królikowski, który w Ogrodzie Saskim wcielił się w postać Dziennikarza.   
Audio
  • Tradycje weselne na Ukrainie (Narodowe Czytanie/Czwórka)
  • Po co młodej parze na Ukrainie drożdżowy placek? (Narodowe Czytanie/Czwórka)
  • O śląskich obyczajach weselnych (Narodowe Czytanie/Czwórka)
  • Lubelszczyzna - tradycje weselne i obyczaje (Narodowe Czytanie/Czwórka)
  • Łotewskie zwyczaje weselne (Narodowe Czytanie/Czwórka)
  • Jak wygląda wesele na Kaszubach? (Narodowe Czytanie/Czwórka)
  • Tradycje weselne w Armenii (Narodowe Czytanie/Czwórka)
  • Rafał Królikowski o tym, co łączy "Wesele" z krakowską szopką (Pasjonauci/Czwórka)
  • Kto przygrywał na "Weselu" w Ogrodzie Saskim w Warszawie? (Hotspot/Czwórka)
  • Antoni Pawlicki o swojej roli w "Weselu" (Hotspot/Czwórka)
ktorka Katarzyna Kołeczek jako Panna Młoda oraz wokalista Sebastian Karpiel-Bułecka jako Pan Młody, podczas inauguracji Narodowego Czytania Wesela Stanisława Wyspiańskiego w Ogrodzie Saskim w Warszawie
ktorka Katarzyna Kołeczek jako Panna Młoda oraz wokalista Sebastian Karpiel-Bułecka jako Pan Młody, podczas inauguracji Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Ogrodzie Saskim w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

Przez cały tydzień poprzedzający to wydarzenie prezentowaliśmy wypowiedzi mieszkańców różnych regionów Polski oraz obcokrajowców na temat tradycji i obrzędów podczas współczesnych wesel.

"Stacji Kultura" artyści młodego pokolenia zinterpretowali fragmenty "Wesela". W tym gronie znaleźli się m.in. Ania Karczmarczyk i Paweł Krucz. [POSŁUCHAJ >>>]


Rafał Królikowski Rafał Królikowski

W dzień Narodowego Czytania "Wesela" Czwórkowa ekipa pojawiła się także w Ogrodzie Saskim w Warszawie - na finale tegorocznej akcji. To właśnie tu tekst Wyspiańskiego zabrzmiał w wykonaniu znanych polskich aktorów, w tym Kasi Kołeczek. - Jestem Panną Młodą, mam koronę z żywych kiwatów, która przyjechała do mnie rano prosto z krakowskich Bronowic, bo tak wymyśliła to sobie reżyser spektaklu, pani Halina Przebinda. Korona jest piękna, ale niesamowicie ciężka. No cóż, czego nie robi się dla dobrego wyglądu - śmieje się aktorka i zdradza, jak układa się je sceniczny związek z Panem Młodym - Sebastianem Karpielem-Bułecką.

Damian Sikorski rozmawia też m.in. z Antonim Pawlickim i sprawdza, jaka muzyka najlepiej sprawdza się na weselnej biesiadzie w Saskim.

***

Materiał przygotował: Damian Sikorski

kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lalka" dziś. Co kryje się w powieści Prusa?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:50
- Znajdziemy tu misterną konstrukcję różnych wątków, które układają się w spójną i uniwersalną całość - przekonują pasjonatki literatury z Bibliocreatio. - "Lalka" to jedna z niewielu lektur, które się nie zestarzały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Sienkiewicz hipsterem? "Dyktował modę"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 18:40
Był pierwszym polskim pisarzem z Noblem, a także... trendsetterem i bożyszczem kobiet. - "Sienkiewiczomania” opanowała Warszawę. Panowie zapuszczali "hiszpanki", starali się mieć posągowe rysy i śniadą cerę. A panie w każdym mężczyźnie szukały cech autora "Quo vadis" – opowiada przewodnik miejski Arkadiusz Żołnierczyk.
rozwiń zwiń