Weekend w Czwórce. 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 08:00
W wyjątkowe święto przygotowaliśmy dla Was specjalne audycje, relacje i wywiady, a także mnóstwo dobrej muzyki. Żeby uczcić 100 lat Niepodległej.
Audio
  • Marta Hoppe o przygotowaniach do Festiwalu Niepodległości na Krakowskim Przedmieściu (Co Was kręci/Czwórka)
  • Historia Polski a historia kuchni - o tym, jak smakowały dzieje naszego kraju (Sztuka jedzenia/Czwórka)
  • Wytańczyć radość z niepodległości - Mateusz Gołębiewski o tym, co dzieje się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • Festiwal Niepodległości w kinie - Mateusz Gołębiewski o repertuarze stołecznego kina Kultura (Faktofonia/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

W niedzielę - 11 listopada - przez cały dzień graliśmy w Czwórce polską muzykę: od remiksów piosenek przedwojennych ("A ja sobie gram na gramofonie"), przez hip-hop przełomu tysiącleci (Paktofonika, Kaliber 44), po współczesną elektronikę (The Dumplings, Gooral, Sonar).

Nasi wysłannicy: Marta Hoppe i Mateusz Gołębiewski przygotowali specjalne relacje z Festiwalu Niepodległości na Krakowskim Przedmieściu.

W audycji "W to mi graj" przyjrzeliśmy się polskiej scenie teatralnej w Polsce po 1918 roku, w "Kluczu kulturowym" opowiadaliśmy o stylu życia w Niepodległej, a w "Hotspocie" sprawdziliśmy szczegóły przedsięwzięcia pod hasłem "100 szczytów na 100-lecie odzyskania niepodległosci.

Do 16 listopada w audycji "Stacja Nauka" prezentujemy kobiety walczące o niepodległość Polski, przed nami jeszcze historie : Zofii Moraczewskiej, Marii Korniłowiczówny, Marii Rychterówny i Stefanii Flekówny. O bohaterkach opowiada Kamil Janicki, historyk, autor książki "Niepokorne Damy" poświęconej kobietom, które walczyły o polską niepodległość.

Zapraszamy!

mat. pras./kd/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka niepodległość

Czytaj także

Wieżowce z piasku i urbanistyczna rewolucja Nowego Jorku. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 12:00
W Museum of Urban and Contemporary Art w Monachium trwa wystawa prac Tima Bengela. To 26-letni artysta, który zdobył międzynarodowy rozgłos, dzięki unikatowej technice tworzenia swoich prac.
rozwiń zwiń