X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Skip the line!". Obietnica wyjątkowości w Biennale Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 11:53
- Biennale Warszawa to nowa instytucja kultury, która działa publicznie od stycznia 2018 roku. Ma stały program, o którym myślimy w cyklach dwuletnich co prowadzi do skojarzenia z prawdziwym Biennale, które odbędzie się naszej przestrzeni w maju i czerwcu 2019 roku - wyjaśniał gość Czwórki Bartosz Frąckowiak. 
Audio
  • "Skip the line!". Historie o niespełnionych obietnicach (Stacja kultura/Czwórka)
Fragment plakatu promującego wystawę Skip the line w przestrzeni Biennale Warszawa
Fragment plakatu promującego wystawę "Skip the line!" w przestrzeni Biennale WarszawaFoto: mat.pras. biennalewarszawa

Wystawa jest kolejnym elementem refleksji na temat populizmu. Zwrotu politycznego i rozmaitych retoryk związanych z niespełnionymi obietnicami Bartosz Frąckowiak 

- Zależało nam na tym, żeby nie było to miejsce pod jednorazowe wydarzenie. Przygotowujemy widza do właściwego Biennale stałym, dwuletnim programem - tłumaczył.

- Działania rozpoczęliśmy spektaklem "Globalna wojna domowa" w reż. Pawła Wodzińskiego. Opowiada o źródłach współczesnych sympatii politycznych upatrując ich źródła w mniej i bardziej oczywistych politycznych kontekstach. Autor wskazuje na związki np. pomiędzy ekonomią a populizmem, które, jak się okazuje są bardzo silne. Te styczne będzie można zauważyć również w ramach trwającej wystawy - wyjaśniał.

"Skip the line!" to hasło, które obiecuje, że można coś zrobić szybciej, łatwiej, na skróty. Bez czekania w kolejce, od razu przeskakując na lepszą pozycję Bartosz Frąckowiak

Czy teleturnieje telewizyjne są doskonałą ilustracją promowania populistycznych haseł? W jaki sposób artyści wykorzystali w swoich pracach strategie populistyczne? Co wspólnego z motywem przewodnim wystawy ma idea otwartej formy Oskara Hansena? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bartosz Frąckowiak (zastępca dyrektora Biennale Warszawa)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 10.15

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: chińska sztuka współczesna, włoski portret i Rafael w VR

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 14:34
- Na początek wybierzemy się do stolicy Bułgarii, gdzie w Galerii Narodowej w Sofii możemy zobaczyć wystawę współczesnej sztuki chińskiej - zapowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa w POLIN: "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:30
W jaki sposób urządzić państwo, aby wszyscy byli w nim szczęśliwi? Czy łatwo jest rządzić? O to pyta Maciuś, bohater książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy", któremu poświęcona została wystawa w muzeum POLIN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od tradycyjnych form teatralnych po modę awangardową. Wystawa kostiumów na warszawskiej ASP

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 13:30
"Kostium na przełomie wieków 1990-2015" to siódma odsłona międzynarodowego tournee. Wystawa prezentuje kostiumy z przełomu XX i XXI wieku. Od kostiumów teatralnych po modę awangardową, performance i instalacje.
rozwiń zwiń