Powrót do treningów i nowy album Kasi Lins - Czwórka na piątek

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 13:37
Zapraszamy na spotkanie Bartka Koziczyńskiego z wokalistką Kasią Lins i na retransmisję koncertów zespołu JMS i Jacoba Flâneura. W piątek sprawdzimy też, dlaczego warto wybrać się na wakacje na działkę i jak powrócić do aktywnego trybu życia. 
Kasia Lins
Kasia LinsFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Rozbiegani 9.00-10.00 - Czy witamina D jest potrzebna biegaczowi? Sport w czasie pandemii – rozmowa z autorką profilu instagramowego dr Spraweczka, Martą Sprawką. W cyklu Czwórka wspiera maturzystów Barbara Tworek- trenerka jogi - da nam wskazówki, jak zadbać o swoje ciało podczas nauki i pracy przed komputerem oraz zaprezentuje ćwiczenia rozciągające.

Stacja Nauka 12.00-13.00 - Jak przyroda zareagowała na zmniejszoną aktywność ludzi? W Tajlandii odkryto największą od 20 lat liczbę gniazd z jajkami złożonymi przez samice żółwia skórzastego. A jak na epidemii zyskuje fauna miejska w Polsce? W cyklu Science czy fiction? fakty i mity dotyczące włosów, np. czy po wyrwaniu jednego włosa wyrosną dwa kolejne?

Czat Czwórki 15.00-16.00 - Wakacje na ROD-os? Czy Rodzinne Ogródki Działkowe w tym roku będą jednym z popularniejszych wakacyjnych miejsc dla wielu z nas? Do rozmowy zaprasza Piotr Firan.

4. bieg 16.00-17.00 - 6 czerwca zostaną otwarte kluby fitness i siłownie. Jakie będą nowe zasady korzystania? Na co musza przygotować się właściciele, trenerzy oraz ćwiczący? Czy będzie bezpiecznie?

Będzie głośno 18.00-19.00 - po godz. 18.00 rozmowa  z AG Carmen – nową wokalistką na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką wszystkich kompozycji i tekstów swoich piosenek. Stylem wpisuje się w nurt popowej alternatywy polskiej. 08.03.2020 r. ukazał się jej pierwszy singiel Bones wraz z klipem. Jest on zapowiedzią debiutanckiego albumu AG Carmen o tytule "Heartache". Album Heartache będzie zbiorem utworów opowiadających o trudnej emocjonalnej próbie wokalistki, przewrotności uczuć, ale i pięknie, jakie się za tym wszystkim kryje. Proste, dosadne teksty i warstwa muzyczna zbudowana na filarach alternatywnego popu, indie rocka i elektroniki, otwierają nowy rozdział w świecie polskiej muzyki alternatywnej.

Rock Blok 22.00-00.00 - Bartek Koziczyński zaprasza na rozmowę z Kasią Lins  o jej nowym albumie "Moja wina".

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

O godz. 19.00 - pod hasłem #zostanwdomu i słuchaj koncertu! 

Retransmisja koncertu Zespołu JMS (Jah Motorcycles Squad) Band oraz Jacoba Flâneura >>>

JMS Band powstał w styczniu 2014 roku w Radomiu. Grupę tworzy dziewięć osób grających muzykę reggae z elementami energetycznego rocka i ska.. Kompozycja zespołu "Milicja" znalazła się na pierwszej składance audycji "Będzie Głośno". Jacob Flâneur to jednoosobowy zespół, tworzony przez Dawida Jakubowskiego od 2012 roku. "Le flâneur" w języku francuskim oznacza osobę, która lubi spacerować po mieście, obserwować ludzi i rozmyślać nad światem. W swojej muzyce stara się szukać nowych rozwiązań, odchodzących od klasycznego hip-hopu, na koncertach stawia na interakcje z publicznością i autentyczność. Utwór artysty "Cappucino" również znalazł się na pierwszej składance audycji "Będzie Głośno". JMS Band i Jacob Flâneur zagrali w audycji "Będzie głośno!" w piątek 12.04.2019.​

Literatura

Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego w wykonaniu Numera Raza, czyli Michała Witaka - rapera, producenta muzycznego i autora audycji muzycznych w Czwórce.

Godz. 10.45 - "333 Popkultowe rzeczy... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej.

Godz. 15.40 Radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego. Radiopowieść zrealizowana została w Teatrze Polskiego Radia w 2002 roku.

 ***

maat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kalwi&Remi u Kacpra Ponichtery. "Nasza muzyka broni się sama"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 22:01
Kalwi&Remi to niekwestionowani liderzy rodzimej sceny muzyki elektronicznej, autorzy m.in. "Explosion", czyli hymnu polskiego clubbingu. Utwór znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej polskiego kandydata do Oscara - "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń