Muzycznie, nastrojowo i nostalgicznie w sobotę w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 13:23
W sobotę spotkać będziecie mogli naszych dziennikarzy m.in. na plaży w Kątach Rybackich, gdzie odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Porozmawiamy także o Powstaniu Warszawskim.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Ratownictwo morskie 1200.jpg
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Czwórka w Kątach Rybackich

Lato z Czwórką - w sobotę Czwórkę będzie można spotkać na plaży w Kątach Rybackich, skąd Patryk Kuniszewicz i Mateusz Kulik będą relacjonować przebieg Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim Rescue Heroes. Jest to najważniejsza impreza sportowego ratownictwa wodnego rozgrywana w sezonie letnim. Relacji antenowych będzie można posłuchać w sobotę o godz. 11.45, 13.00, 14.00 i 16.45.

Klucz kulturowy 15.00-16.00 - rozmowa z Szymonem Holcmanem o serii komiksów Tytus, Romek i Atomek, których autor był uczestnikiem Powstania Warszawskiego, a jedna z ksiąg przygód to "Tytus, Romek i A’Tomek jako warszawscy powstańcy 1944 z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani".

pomnik Powstania Warszawskiego free shut 1200.jpg
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Czwórce

Muzyczne Biuro Podróży 16.00 – 17.00 - Patryk Grabowski po raz kolejny zabierze nas w podróż pełną nieoczywistych brzmień z różnych zakątków świata - tych bardziej i tych mniej oczywistych. Nie zabraknie również polskiego akcentu w audycji. Tuż przed godziną 17:00 uczcimy pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego.​ 

Nie na żarty 17.00-18.00 - Shepherd's pie, czyli angielska zapiekanka pasterska to danie idealne na obiad, ale także na kolację. Do jej przygotowania potrzebne jest mięso mielone, marchewka z groszkiem i puree ziemniaczane. Jak ją zrobić? Powiemy w audycji.

Prywatka 20.00-22.00 - Ula Kaczyńska porozmawia z Radkiem Krzyżanowskim z zespołu Kamp!,  który rozpoczyna solową karierę jako La Giang.

Literatura

W Kluczu kulturowym godz. 15.15 w cyklu "Poeci mają głos" Czesław Miłosz przeczyta swój wiersz "W Warszawie".

***

maat. pras./kd 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Miłość'44". Prawdziwe historie powstańczych miłości

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 17:00
Bohaterami książki Agnieszki Cubały "Miłość'44" są nie tylko poeci i artyści, ale też zwykli warszawiacy, podobni do współczesnych młodych ludzi. Mieli te same potrzeby, a zwłaszcza jedną - bycia kochanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poniemieckie". Karolina Kuszyk o historii zaklętej w przedmiotach

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 10:48
- "Poniemieckie" to termin ukuty tuż po wojnie na określenie mienia niemieckiego, które przeszło na własność państwa polskiego tuż po wojnie - tłumaczyła autorka książki. - Mogły być nie tylko budynki, majątki, ale także cała tkanka miejska, architektura, układ przestrzenny, ale również to, co było pod ziemią - skarby, które Niemcy zakopywali opuszczając swoje domostwa.
rozwiń zwiń