1 listopada w Czwórce. Refleksyjnie i nastrojowo

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 08:49
W tym wyjątkowym czasie zaprosimy na chwile refleksji przy nastrojowej muzyce, ale także rozmowy z ciekawymi gośćmi i garść informacji, które przydadzą się w pierwszy listopadowy weekend. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Joanna Dorota

shutterstock_żałoba_1200.jpg
Żałoba to stan intymny. "Pytaj jaka pomoc jest potrzebna"

"Strefa prywatna" (29.10, godz. 20.05) - temat wciąż stanowi w Polsce tabu, ale podejmowanie go jest bardzo potrzebne osobom, których dotyczy bezpośrednio. Żałoba nie jest tylko osobistym przeżywaniem utraty bardzo bliskiej osoby. Dotyczy rodziny, przyjaciół czy kolegów z pracy. Jak radzić sobie ze śmiercią, jak o niej mówić, jak wspierać osoby w żałobie? Gościem Jakuba Jamrozka będzie Izabela Kielczyk - terapeuta i psycholog.

Czytaj także:

shutterstock samotność strata żałoba 1200.jpg
Żałoba. "To uczucie jest z nami przez całe życie"

"Klucz kulturowy" (31.10, godz. 15.05) Ewa Demarczyk, Piotr Szczepanik, Wojciech Pszoniak, Paweł Królikowski, Jerzy Gruza… to niektóre postaci ważne dla polskiej kultury, których nie ma już wśród nas. Przypomnimy niezwykłe kreacje, dzieła i interpretacje, dzięki którym są i będą pamiętani. Zaprasza Justyna Majchrzak.

"Tędy po trendy" (1.11., godz. 9.05) Co się dzieje z kontem na Facebooku po śmierci jego właściciela? Konto ze statusem "In memoriam" to miejsce, w którym znajomi i rodzina mogą dzielić się wspomnieniami o zmarłej osobie. Materiały dodane wcześniej na tym koncie, takie jak zdjęcia czy posty, pozostaną w sieci i będą widoczne przez tych odbiorców, którym zostały udostępnione. Jak dokładnie funkcjonuje takie konto, kto może zostać jego opiekunem? Odpowiedzi na te pytania poszuka Mateusz Kulik.

znicze cmentarz 1200.jpg
Jak zmniejszyć ilość śmieci na cmentarzach po Wszystkich Świętych?

Czytaj także:

"Sztuka jedzenia" (1.11, godz. 13.05) Beata Kwiatkowska zaprasza na wspomnienie Anthonego Bourdaina, ekstremalnego smakosza, podróżnika, gwiazdę telewizji i autora bestsellerowych książek, który zmarł nagle w 2018 roku w wieku 61 lat. Autorka audycji zastanowi się również nad rolą jedzenia w obchodach świąt upamiętniających zmarłych w różnych częściach świata.

***

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlak Wisły. Książka o ostatniej dzikiej rzece Europy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 11:30
Ten szlak oficjalnie nie istnieje, choć tak naprawdę od tysiącleci jest niemym świadkiem wielkich i małych historii, które w książce "Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody" zamierzają opisać podróżnik Mateusz Waligóra i pisarz Dominik Szczepański.
rozwiń zwiń