"Panny z Wilka" Jarosława Iwaszkiewicza w Czwórce - w środę odc. 19.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 06:20
"Bajki robotów" Stanisława Lema w interpretacji Łukasza Borkowskiego przez wrzesień umilały przedpołudnia w Czwórce. Od 1 października na naszej antenie nowa lektura. Od poniedziałku do piątku o godz. 10.45 opowiadanie "Panny z Wilka" w Czwórce czyta aktorka Justyna Kowalska - laureatka nagrody Arete za najlepszy debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia w 2019 roku.
Justyna Kowalska
Justyna KowalskaFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

>>> POSŁUCHAJ

"Panny z Wilka" Jarosława Iwaszkiewicza to klasyka literatury polskiej. Akcja opowiadania rozgrywa się pod koniec lat 20. XX wieku. Główny bohater, trzydziestosiedmioletni Wiktor Ruben, powraca w okolice majątku Wilko, miejsca, w którym bywał w młodości. Jego przyjazd przywołuje wspomnienia. Otoczony przez grupę kobiet, wśród rozmów i zwykłych zajęć wiejskich, zaczyna snuć refleksje nad losem, sensem ludzkich działań oraz przemijaniem. Opowiadanie przeczyta Justyna Kowalska, aktorka i laureatka nagrody Arete za najlepszy debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia.


radio słuchawki słuchanie gazeta 1200.jpg
"Idiota" Fiodora Dostojewskiego - radiopowieść w Czwórce

Czytaj także:

Audycja "Stacja kultura" nadawana jest w Czwórce od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 12.00. Jej prowadząca, Kasia Dydo przez dwie godziny opowiada czym żyje miasto. Buszuje po internecie w poszukiwaniu ciekawych wydarzeń i imprez, a na długie jesienne wieczory poleca seriale, od których niełatwo się oderwać. Kwadrans przed godz. 11.00 w Czwórce można usłyszeć znaną powieść w interpretacji najlepszych polskich aktorów. Do tej pory były to m.in. "Bajki robotów" Stanisława Lema czy "Proces" Franza Kafki.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ Radiopowieść w Czwórce >>>

Czwórka Polskie Radio dostępna jest w Internecie na czworka.online w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.


***

Polskie Radio, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

mat.pras/aw


Czytaj także

Mery Spolsky napisała książkę. To portret młodych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 15:10
"Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" to niepokorny debiut literacki Mery Spolsky, który na długo zapadnie Wam w pamięć. - Ta książka jest próbą szukania radości z życia. Jest wesoła, tryskająca energią, choć bywają smutniejsze momenty - opowiada artystka w Czwórce. - Na tych kontrastach zbudowałam tę książkę. Stąd taki tytuł, żeby zaalarmować, że: "Uwaga! To będzie książka, w której będą rezonować różne emocje".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. "Miasto z mgły" Carlosa Ruiza Zafona

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 15:30
"Miasto z mgły" to ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona, zmarłego rok temu słynnego hiszpańskiego pisarza. To zbiór 11 opowiadań ukazujący wszystkie cechy jego pisarstwa, niepowtarzalną atmosferę Barcelony, tajemnicę i magię snutych przez niego opowieści. - Ta książka to swoiste pożegnanie autora z czytelnikami i powrót do literackiego świata "Cmentarza zapomnianych książek" - mówi Kinga Michalska. 
rozwiń zwiń