Doka Downhill City Tour. Rowerowy weekend w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 12:00
W ten weekend w Czwórkowych audycjach nie brakuje ciekawych rozmów, wskazówek oraz porad dotyczących nie tylko samej jazdy na rowerze, ale i wszystkich aktywności z tym związanych. Czwórka objęła patronat medialny nad festiwalem rowerowym "Doka Downhill City Tour", który odbywa się w dniach 18-19 czerwca w Krynicy-Zdroju. 
Rowerowy Weekend z Czwórką
Rowerowy Weekend z CzwórkąFoto: Czwórka/mat.pras.

Przez cały weekend, bezpośrednio z miejsca rywalizacji, wydarzenia relacjonuje reporter Czwórki, Robert Grzędowski. Podczas audycji można zdobyć Czwórkowe gadżety.

Od kilku dni w Czwórce można usłyszeć wiele interesujących audycji związanych z jazdą na rowerze. W środę w "Strefie sportu" po godz. 21.30 zdradziliśmy m.in. czy można jeździć po ścieżkach rowerowych bez kasku, czy na ścieżkach rowerowych obowiązują ograniczenia prędkości i czy można dostać mandat za jej przekroczenie. W czwartkowej audycji "Czat Czwórki" dowiedzieliśmy się, co łączy monocykl z rowerem, a Martyna Matwiejuk opowiedziała o popularności rowerów w Szwecji.

W piątkowy poranek w "Najlepszym dniu tygodnia" wspólnie ze słuchaczami polecaliśmy najlepsze trasy rowerowe w Polsce, o 16.00 w "4 biegu" porównaliśmy trening na rowerze stacjonarnym i outdorowym.

W sobotę po godz. 11.00 w "Pasjonautach" usłyszeliśmy relację Robert Grzędowskiego z pierwszego dnia "Doka Downhill City Tour". Przed głównymi zawodami, zawodnicy mieli czas czas na treningi i przetestowanie trasy. 

Posłuchaj
06:43 Czwórka/Pasjonauci - rowerowy_weekend_krynica Zdrój 18.06.2022.mp3 "Doka Downhill City Tour" w Krynicy Zdroju. Organizator Jurek Mędrek i pierwsi zawodnicy w rozmowie z Robertem Grzędowskim (Pasjonauci/Czwórka)

 

Również w sobotniej audycji "Nie na-żarty" podpowiedzieliśmy Wam, jak własnoręcznie przygotować energetyczny baton, który przyda się podczas wyprawy rowerowej.

W niedzielnych audycjach "Tędy po trendy" (9.00-11.00) oraz "Co Was kręci" (11.00-12.00) nie zabrakło relacji z Krynicy-Zdroju i zabaw dla słuchaczy.

Festiwal Doka Downhill City Tour to idealne wydarzenie wpisujące się w weekendowe aktywności Czwórki. Uczestnicy imprezy walczą na specjalnie przygotowanej trasie oraz na torze pumptrack, by zdobyć tytuł najszybszego cyklisty. Bezpośrednie relacje z miejsca zawodów przygotowuje dziennikarz Czwórki - Robert Grzędowski.

mat.pras./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka rower SPORT
Czytaj także

Kolarstwo grawitacyjne. Zaczyna się od ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 16:35
Z Maćkiem Kucborą i Konradem Muraszkiewiczem, organizatorami objętego Czwórkowym patronatem kultowego festiwalu Bike Town Przemyśl, rozmawiamy o ekstremalnym oraz bardziej amatorskim szaleństwie na jednośladach, m.in. na pumptrackach.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju - świetne trasy i klimat

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 13:00
- Zawodnicy startujący w zawodach Enduro MTB Series to niesamowita grupa ludzi, którzy w wielu przypadkach są przyjaciółmi, a połączyły ich rowery i pasja do kolarstwa górskiego - mówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów. Czwórka objęła wydarzenie patronatem. 
rozwiń zwiń