Płyta tygodnia: "sweet_noise" zespołu My Riot

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 07:30
Muzyka łącząca doświadczenie muzyczne i sceniczne profesjonalnych muzyków z energią i młodością debiutantów biorących udział w tym projekcie.

Album, który ukazał się we wrześniu, nosi znaczący tytuł… "sweet_noise". Wraz z ukazaniem się płyty rusza w pełnej odsłonie oficjalna strona zespołu: www.myriotband.com. Debiutancki album My Riot został wyprodukowany przez Glacę i Hackera. Mix materiału jest autorstwa Adama Toczko, a masteringiem zajął się w legendarnym londyńskim Metropolis Studios John Davis /m.in. The Prodigy, Sade, U2, White Lies/. Na dzień dzisiejszy płyta zawiera 16 utworów zaśpiewanych w większości w języku polskim. Gościnnie pojawiają się na niej Peja, Zbyszek Krzywański, Orion i Maja Konarska. Muzycy wracają wkrótce do studia aby nagrać kompozycje, które być może zostaną dodane do płyty, a także przygotowują nowy teledysk, właśnie do utworu "Łzy i potęga".

Twórcą grafiki, projektu logo oraz postaci Mr.Riot jest Bartek Bojarczuk z illcatDZN.com. U boku Glacy pełni on w My Riot funkcję dyrektora kreatywnego. Jak sam o sobie mówi, wychował się na twórczości Sweet Noise i stąd z taką werwą rzucił się w projekt łączący przeszłość z teraźniejszością, rocka z gatunkami muzyki miejskiej jak hip hop, breakbbeat, dubstep. Mieszanka oldschoolowego charakteru, street art'u i nowoczesności oraz fakt, że całość pracy oparta jest na głęboko przemyślanym koncepcie jest wyznacznikiem stylu Bartka.

   ______________________________________________________________                             

My Riot powstawał już w czasie pobytu Glacy w USA jako kolaboracja z producentem breakbeatowym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem TR Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiedzy Los Angeles  i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce. Przez dwa lata pobytu w L.A. Glaca pracował nad projektem Serce, który stworzył wspólnie z Toshi Kasai (producentem płyt m.in. Melvins, Fripp&Adam Jones, Red Sparrows) i nad nagraniami dla  M.T.void, który tworzy wspólnie z basistą legendarnego zespołu Tool, Justinem Chancellorem. Wiedzę i doświadczenie zdobyte w Kalifornii Glaca wykorzystał w produkcji płyty My Riot. Jego celem jest kolejna przełomowa pod względem kompozycji, brzmienia i treści płyta, skierowana przede wszystkim do polskiej publiczności. W nagraniach biorą również udział znakomici goście z kraju i zagranicy.

My Riot łączy doświadczenie muzyczne i sceniczne profesjonalnych  muzyków z energią i młodością debiutantów biorących udział w projekcie. Skompletowany przez Glacę i Jarka Chilka Chilkiewicza zespół jest już przygotowany do grania na żywo. Połączenie break beatu, elektroniki, dub steppu, hip hopu z hard rockiem, muzyką alternatywną i punkiem plus pełne pasji teksty i charakter Glacy zapewnią wyjątkową ucztę dla uszu.


Glaca zawsze wyznawał zasadę jakości nad ilością dlatego grał tylko wtedy kiedy mógł zapewnić publiczności nawyższy możliwy poziom widowiska scenicznego.

My Riot tworzą:
Glaca – wokal, elektronika
Hacker – elektronika, klawisze
Diamond Chill – gitary
Zwierzak – gitary
Szymon – perkusja

Czytaj także

Audioriver 2011: Ernesto Ferreyra (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2011 09:00
W Czwórce po raz kolejny gości festiwal Audioriver. Tym razem kolejna gratka dla fanów: set didżejski Ernesto Ferreyry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektro-akustyczna Natalia Kukulska w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 17:30
W studiu radiowej Czwórki, w audycji Ministerstwo Dźwięku wystąpiła Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starvin Marvin zagrał w Czwórce! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 15:47
Niestandardowy, psychodeliczny rock z solidną dawką nowoczesnej elektroniki w "Ministerstwie Dźwięku" z 29 października - posłuchajcie i zobaczcie!
rozwiń zwiń