Święto fanów Sherlocka Holmesa w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 15:57
W sobotę 27 maja w Warszawie odbył się pierwszy w Polsce Sherlockon, czyli konwent fanów Sherlocka Holmesa. Radiowa Czwórka, patron  wydarzenia, zaprasza do wysłuchania audycji o słynnym angielskim detektywie.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Leo_Traveling/Shutterstock.com

holmes watson znaczek 1200x660.jpg
Świat Sherlocka Holmesa. Od książki do fandomu

Czwórka rozpoczęła tydzień z Sherlockiem w miniony weekend. W sobotę 20 maja w audycji "Pasjonauci" przypomniane zostały sportowe talenty Holmesa - szermierka, boks oraz zapasy. W niedzielę 21 maja goście "Sztuki jedzenia" zastanawiali się, czy Sherlock Holmes był smakoszem, skoro nad jedzenie przekładał kawę i fajkę. Obie audycje dostępne są na stronie www.czworka.online.pl.

W porannym programie "Pierwsze słyszę" (godz. 6.45) pojawiły się rozważania nad fenomenem Sherlocka i jego roli w popkulturze. Holmes stał się bowiem bohaterem wielu filmów, spektakli, komiksów i gier komputerowych - które z nich były najciekawsze? Odpowiedzi na to pytanie w audycji Kamila Jasieńskiego.


sherlock holmes herbata 1200.jpg
Sherlock Holmes - kulinarny abnegat czy smakosz?

W czwartek 25 maja autorzy "Stacji Kultura" (po godz. 11.00) zaprosili na rozmowę o najciekawszych serialowych ekranizacjach prozy Arthura Conana Doyle’a, z kolei w "TOP-ie" (po godz. 19) przedstawione zostały współczesne techniki detektywistyczne. Dzisiejsi śledczy w przeciwieństwie do angielskiego detektywa uzbrojeni są w lokalizatory GPS, podsłuchy, a nawet drony. Czy ich praca wciąż przypomina tę, którą wykonywał Sherlock Holmes?

W sobotę 27 maja Czwórka zorganizowała "Dzień z Sherlockiem w Czwórce". Były relacje z konwentu i niespodzianki!

***

mat. pras./kd/jsz/kul

Czytaj także

Detektyw zawsze brudzi się swoją pracą

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 21:10
– Wszystkie ważniejsze postacie detektywów i policjantów pokazują, jakie są osobiste koszty ich pracy. Oni nie mają szansy być normalnymi ludźmi – mówił w Dwójce Jacek Szczerba, krytyk filmowy i literacki, wielbiciel literatury kryminalnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wstań i idź" - historia fantastyki na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:31
Gośćmi "Stacji Kultura" będą Przemysław "Trust Truściński i Tomasz Kołodziejczak, z którymi porozmawiamy o książce "Wstań i idź".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń