Letnie imprezy muzyczne - na jakie festiwale możemy liczyć?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 21:30
Zbliżają się wakacje, lato to do tej pory czas wyjazdów na imprezy muzyczne. Od 4 czerwca będą możliwe koncerty plenerowe do 250 osób. Sprawdzamy czy możemy zatem liczyć na to, że odbędą się popularne wydarzenia "pod chmurką".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Melinda Nagy

up to date festival 2020 1200 gal2.jpg
Up To Date Festival 2020. Tak bawiliśmy-się podczas święta muzyki elektronicznej

W normalnej rzeczywistości wiele osób szykowałoby się właśnie na Warsaw Orange Festival, który odbędzie się jednak dopiero za rok. Podobnie Open'er, który miał się odbyć na przełomie czerwca i lipca. Coś jednak w muzycznych wydarzeniach będzie się działo.


Posłuchaj
03:03 Czwórka/Czat Czwórki - festiwale muzyczne 03.06.2021.mp3 Na jakie letnie festiwale możemy liczyć? (Czat Czwórki/Czwórka)

- Obecna sytuacja z koronawirusem pozwala na więcej działań niż w ubiegłym roku. Odbędzie się Festiwal w Ostródzie, który będzie trwał 3 dni - mówi DJ Maken, autor Czwórkowej audycji Strefa Dread. - Wprawdzie nie na dużym terenie festiwalowym, bo przeniesiony został do ostródzkiego amfiteatru, gdzie wprowadzono limit ok. tysiąca osób, jednak Ostróda Reggae Festival rusza już od 8 lipca. Czwórki na tym wydarzeniu nie zabraknie.

Festiwalowych atrakcji tego lata będzie więcej. W połowie lipca ma się też odbyć festiwal w Jarocinie, a potem Audioriver w Płocku, Sunrise Festival w Kołobrzegu oraz Pol'and'Rock na lotnisku Makowice - Płoty. - Odwoływane są jednak festiwale za granicą. Zastanawiamy się również w jakiej formule festiwale będą się odbywały - opowiada DJ Bert, również z radiowej Czwórki. - Pod koniec lipca zaplanowano Tauron Nowa Muzyka i są plany, że ten festiwal się odbędzie pewnie jednak bez największych, bardziej kosztownych gwiazd.


Pałac Kultury Warszwa shutter 1200 ArtMediaFactory.jpg
Atrakcje pod gołym niebem - rusza projekt Plac Defilad

Czytaj także:


Wiele dużych imprez zostało odwołanych dlatego, że nie ma pewności, czy zagraniczne gwiazdy będą w stanie przylecieć. Dlatego też organizatorzy boją się inwestować pieniądze, które mogą stracić. - To jest chyba najlepsze w tym covidowym nieszczęściu, że będzie nacisk na polskich artystów. Będą bardziej wyeksponowani i to oni będą gwiazdami - dodaje DJ Bert.

Warto też śledzić Czwórkowe audycje muzyczne i zapowiedzi imprez. Na wielu wydarzeniach będziemy obecni, min. na Festiwalu Up To Date w Białymstoku, który odbędzie się w dniach 3-5 września, na zakończenie festiwalowych wakacji.

 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Weronika Puszkar

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 03.06.2021

Godzina emisji: 15.46

aw

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Będę influencerem. Preferencje zawodowe polskich nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 19:30
Polskie nastolatki zawodową przyszłość wiążą z internetem. Jedni chcą być programistami, inni  grafikami, ale największą popularnością cieszą się: youtuber, instagramer oraz tiktoker. 
rozwiń zwiń