Zgłoś się do plebiscytu Nieprzeciętni 2023. Czekamy tylko do północy!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2023 19:40
Nieprzeciętni powrócili do Czwórki. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do północy, a zatem pozostało mało czasu, by wskazać osoby o nietuzinkowych, wyjątkowych i nieprzeciętnych pasjach oraz zainteresowaniach. Do wygrania super nagrody!
Nieprzeciętni 2023
Nieprzeciętni 2023Foto: Czwórka

Nieprzeciętni 2023 to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś fajnego, mają niesamowitą pasję, tworzą nietuzinkowe i niebanalne rzeczy oraz mają nadzwyczajne umiejętności. Każdy, kto chciałby zgłosić chęć uczestnictwa w plebiscycie powinien wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który zamieszczony jest na stronie i w aplikacji Czwórki.

Na zgłoszenia czekamy już tylko do 16 kwietnia. Kandydatury mogą być zgłaszane przez przyjaciół, rodzinę, znajomych, a także przez samych zainteresowanych. Jedynym kryterium uczestnictwa jest wiek - między 18., a 35. rokiem życia. Kapituła plebiscytu spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 10 finalistów. Ich nazwiska poznamy 15 maja. W kolejnym etapie to słuchacze będą mogli wybrać swojego faworyta. Głosy będzie można oddać od 15 maja do 11 czerwca poprzez stronę czworka.online i aplikację Czwórki.

- Pokazywanie pozytywnych przykładów ludzi, którzy działają na rzecz wspólnego dobra, jest i zawsze było bardzo ważne – mówi Hanna Dołęgowska, redaktor naczelna radiowej Czwórki, organizatorka plebiscytu "Nieprzeciętni 2023".

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

W ubiegłym roku tytuł Nieprzeciętnego trafił do Jakuba Tylmana - pedagoga, nauczyciela oraz inicjatora ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoły bez zadań domowych". W tym roku nazwisko laureata zostanie ogłoszone podczas finałowej gali, która odbędzie się  22 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. 


Statuetka plebiscytu Nieprzeciętni Statuetka plebiscytu Nieprzeciętni

W skład tegorocznej Kapituły plebiscytu "Nieprzeciętni 2023" wchodzą:

Hanna Dołęgowska - Dyrektor - Redaktor Naczelna Czwórki – Przewodnicząca Jury, od początku kariery zawodowej związana z Polskim Radiem.  W 2017 roku otrzymała prestiżową nagrodę Złoty Mikrofon.

Mateusz Adamczyk - polonista, autor książki "Płeć w polszczyźnie". Członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Współautor Słownika neologizmów polskich Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat nagrody Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

Zofia Jaworowska - działaczka społeczna, tłumaczka, absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, antropologii społecznej w Goldsmith’s College London, scenariopisarstwa w praskiej FAMU i Szkoły Wajdy. Prezes Fundacji BRDA, która pomaga Ukraińcom odbudować zniszczone domy oraz pozyskuje i bada materiały budowlane z odzysku.

dr Monika Aksamit-Koperska - doktor chemii, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Université des Sciences et Technologies w Lille. Zdobywczyni nagród w międzynarodowym konkursie na popularyzatora nauki FameLab. W 2016 roku  założyła Stowarzyszenie Rzeczników Nauki, którego celem jest budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy. 

KOWALSKI - Laureat "Szansy na sukces" i konkursu "Premiery" festiwalu w Opolu w 2014 roku. W swojej twórczości łączy wiele nurtów muzycznych, a ich wspólnym mianownikiem jest pasja. Ma na swoim koncie występy podczas największych festiwal muzycznych -  Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, ESKA Music Awards, Wygraj Sukces, Top Trendy.  Aktorsko-musicalowe zdolności prezentował przez pięć lat na deskach Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej. Płyta ANOMALIE, którą wydał w ubiegłym roku pokazuje jego ogromną muzykalność i charyzmę.

Ola Mirosław – dwukrotnie zdobyła tytuły Mistrza Świata oraz Europy we wspinaczce sportowej. Specjalizuje się w konkurencji wspinaczka na czas. Reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, gdzie zajęła 4 miejsce i pobiła po raz pierwszy w karierze, rekord świata w swojej koronnej konkurencji. W sezonie 2022 poprawiła go dwukrotnie (podczas zawodów Pucharu Świata w Seulu i w Salt Lake City). 

Jakub Tylman – Nieprzeciętny 2022 - pedagog, nauczyciel przedszkolny i przedmiotów artystycznych, wykładowca akademicki, autor książek edukacyjnych dla dzieci, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych”. Laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego w plebiscycie "Nauczyciel na Medal" oraz zwycięzca plebiscytu „Osobowość Roku 2019” w województwie wielkopolskim. Nominowany do Nagrody im. Janusza Korczaka.

Julia Wizowska - edukatorka przyrodnicza, naturoterapeutka, która odczarowuje magię roślin i zachęca do zapuszczenia korzeni w naturze. Zafascynowana kulturą słowiańską, przybliża świat dawnych wierzeń, praktyk ludowych i rytuałów. Prowadzi strony społecznościowe, publikuje na blogu, isze książki, organizuje warsztaty i nagrywa podcast "Co w tym koszyku?".

Y, czyli Polski Magik Gwiazd - nowoczesny iluzjonista, mentalista, autor książki "13 kroków by stać się magicznym", półfinalista programu Mam Talent.  Zaprojektował 6 autorskich luksusowych talii kart, tworząc największy crowdfunding w historii Polski. Prywatnie lubi grać w szachy i tenisa stołowego oraz oglądać mecze z udziałem Roberta Lewandowskiego.

POBIERZ:


Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2023
Czytaj także

Nieprzeciętni 2023. "Szukamy ludzi zaangażowanych w życie"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 09:00
Nieprzeciętni wracają do Czwórki! Wystartowała kolejna odsłona naszego plebiscytu. - Poszukujemy ludzi, którzy mają wyjątkowe pasje i robią rzeczy niebanalne - mówiła Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki, która zainaugurowała tegoroczną odsłonę. 
rozwiń zwiń