Zajawka MTB. Przed startem Małopolska Joy Ride Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 14:20
Rower to wolność - przekonują fani jazdy na jednośladzie. A tych w w Polsce przybywa. Przybywa także imprez, na których pasjonaci rowerów mogą rozwijać swoją zajawkę.
W audycji porozmawiamy m.in. o pracy instruktora jazdy na rowerze MTB. (zdj. ilustracyjne)
W audycji porozmawiamy m.in. o pracy instruktora jazdy na rowerze MTB. (zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock/sportpoint

Gościem audycji będzie Mateusz Stoch. Członek ekipy Joy Ride Crew jest pasjonatem rowerów, podróży, gór i narciarstwa - zestaw całkiem zrozumiały, prawda? Pierwszy start na rowerze górskim w konkurencji XC zaliczył jako 6 letni młokos. Był wtedy najmłodszym startującym zawodnikiem. W konkurencji zjazdowej debiutował w wieku 11 lat. Łatwo więc zauważyć, że Mateusza od małego nie rozstaje się z rowerem. Poza jazdą zajmuje się także budową lokalnych tras. Chętnie zaraża sportową zajawką nowych ludzi. W sezonie zimowym spełnia się jako instruktor narciarstwa. 

Z Mateuszem porozmawiamy o pracy instruktora jazdy na rowerze MTB. Sprawdzimy, jak wyglądają obozy szkoleniowe, kiedy warto się na nie wybrać i da kogo one są. Naszego gościa zapytamy także o zawodnicze plany na ten rok - w jakich zawodach zamierza wystartować? Porozmawiamy także o Małopolska Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach. To największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowej ekstremy. W trakcie trwającego trzy dni rowerowego święta, organizowane są olbrzymie targi rowerowe, a ponad tysiąc zawodników z Polski i sąsiednich krajów, rywalizuje w 10 różnych konkurencjach. To wszystko już w 26-28 maja w Kluszkowcach. 

W audycji też Wake Family Brwinów - w tym sezonie na Wake'u w Brwinowie rozłożyli nowy setup. Ułożenie przeszkód nie zmienia się często, więc zapytamy twórców toru o to, czym się kierowali przy układaniu przeszkód i hopek na jeziorze w Brwinowie.

***

Na audycję "Co Was kręci" - w niedzielę (21.05) o godz. 11.00 - zaprasza Jeremi Angowski.

kul

Czytaj także

Niezbędnik rowerzysty. Co jeść na dwóch kółkach?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 17:00
Coraz bardziej dbamy o zdrowie, ale mamy coraz mniej czasu na uprawianie sportów. W tej sytuacji rower jest najlepszym rozwiązaniem - także na jesienne dni.
rozwiń zwiń