Relacja z Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2023 08:00
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim to z pewnością najważniejsza impreza z zakresu sportowego ratownictwa wodnego w sezonie letnim. Jak co roku Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem. - W ten weekend plaża w Jelitkowie w Gdańsku jest najbezpieczniejszą na świecie - mówi Piotr Galus, który relacjonuje przebieg zawodów. 
Zawody ratownictwa wodnego - tak było w Mielenku w 2022 roku.
Zawody ratownictwa wodnego - tak było w Mielenku w 2022 roku.Foto: mat. prasowe/Katarzyna Golińska

SŁUCHAJ TUTAJ:

 

  • Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim odbywają w Gdańsku w dniach 22 - 23 lipca 2023.
  • Ratownicy biorą udział w konkurencjach drużynowych i indywidualnych, będących symulacjami rzeczywistych akcji i działań ratowniczych.
  • Zawody są ostatnim sprawdzianem Reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które w sierpniu odbędą się w Polsce.
  • Patronat nad wydarzeniem sprawują Program 1 Polskiego Radia i radiowa Czwórka. Relacje z imprezy będą gościć na obydwu antenach przez cały weekend, skąd słuchacze dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, czyli najważniejsza impreza z zakresu sportowego ratownictwa wodnego w sezonie letnim, rozgrywane są z okazji Światowego Dnia Przeciwdziałania Utonięciom ustanowionego przez WHO. 

- To jest okazja, żeby się spotkać, porównać swoje umiejętnościi zobaczyć, jak radzą sobie zawodnicy z innych krajów, bo w tym roku mamy tutaj ekipę z Niemiec - mówi organizator Krzysztof "Spike" Piotrowicz. - Można popływać na fajnym sprzęcie i przygotować się do sezonu, bo ratownicy, którzy biora udział w zawodach, pracują na kąpieliskach morskich i na wodach śródlądowych. 

W czasie dwudniowych zmagań ratownicy będą rywalizować aż w dziewięciu widowiskowych i wymagających konkurencjach, które są symulacjami rzeczywistych akcji i działań ratowniczych w oparciu o regulamin zawodów ILS, czyli Światowej Organizacji Ratownictwa Wodnego.

Posłuchaj
03:33 CZWÓRKA Kto pytal - galus 22.07.2023.mp3 Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim 2023 - relacja Piotra Galusa (Kto pyta?/Czwórka) 

W pierwszym dniu Mistrzostw rozegrane zostały konkurencje drużynowe, a w niedzielę zaplanowane są konkurencje indywidualne z podziałem na kategorie wiekowe: Junior, Open i Masters. Zawody będą też ostatnim sprawdzianem Reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które w sierpniu odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim i Międzyzdrojach. 

Sprawdź także: Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Tak było w Karwii <<<

Organizatorem Mistrzostw jest Garmin Swimming & Rescue we współpracy z Sopockim WOPR, Zarządem Głównym WOPR oraz Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Honorowy Patronat nad zawodami obieli Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR Sebastian Kluska oraz prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak, a patronat medialny, obok Czwórki, objęła także Jedynka.

ZOBACZ WIĘCEJ Nasze patronaty <<<

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Karwi/mat. prasowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Karwi/mat. prasowe

***

Na "Co Was Kręci" z Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim zapraszamy w niedzielę (23.07) o godz. 10.00. Adycję prowadzi Piotr Galus. Relacja także w programie  "Czwórka do kwadratu" o godz. 15.00. 

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka patronat
Czytaj także

Budapeszt na city break. Co warto tam zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 10:45
Tym razem wraz z Oliwią Krettek wybieramy się do stolicy Węgier. Przez Budapeszt przepływa rzeka Dunaj - na lewym brzegu, peszteńskim, rozciąga się równina, brzeg prawy to wyżynna Buda. Sprawdzamy, jak zorganizować city break w tym mieście. 
rozwiń zwiń