Prawie wszystko o plotkach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 08:00
Tym razem Magda Schejbal pytała Was czy i o czym lubicie plotkować.
Audio

Plotka jest definiowana w słownikach językowych jako niesprawdzona lub kłamliwa pogłoska, powodująca utratę dobrego wizerunku osoby, której dotyczy, a plotkowanie jako robienie, rozpowszechnianie zmyślonych wiadomości. Magda Schejbal w swojej audycji poruszy następujące tematy: plotkowanie w pracy kontra plotki w życiu osobistym. Różnica między plotką, a pomówieniem. Konsekwencje obgadywania, skłonności narodowości, płci oraz grup zawodowych do wymyślania, koloryzowania i przekazywania nieprawdziwych historii.

Magda
Magda Schejbal w studiu Czwórki

"Schejbalanga" to interaktywna, autorska audycja, tworzona z pasją, misją i wespół w zespół ze słuchaczami!

- Poruszamy się bez ograniczeń tematycznych, ale zawsze na temat. Na luzie i dokąd nas wyobraźnia poniesie. Będą opinie, fakty, goście i dużo muzyki - zapowiada Magda Schejbal.
To program dla tych, którzy nie boją się chwycić za słuchawkę i podzielić się z resztą świata swoim zdaniem. Ważne, żeby się działo i było prawdziwie, bez ściemy!
Zapraszamy na "Schejbalangę", w każdą sobotę od godziny 14. do 16.

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Czytaj także

Jak dać jedzeniu drugą szansę?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 12:00
Freeganie jedzą rzeczy wyrzucone przez innych na śmietnik. Ale nie robią tego z biedy. – Od dziecka bardziej od szklanych domów i modnych ubrań interesował mnie recyclingowy styl życia – opowiada w Czwórce Gabriel, freeganin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcę wyjechać na wieś...

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 13:19
Światła wielkiego miasta czy wieś sielska i anielska? Kto może zostać wieśniakiem i co się z tym wiąże? Odpowiedź znajdziesz w "Schejbalandze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórkowicze wspominają studenckie czasy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 08:00
Wspólna łazienka, kiełbasa smażona na żelazku, chińskie zupki i karaluchy, to tylko kilka z symboli studenckiego życia w akademiku, o których opowiedzieliście nam w audycji "Schejbalanga".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uzależnieni od Facebooka?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 12:00
Rozmawiamy o uzależnieniu od portali społecznościowych. Myślicie, że ta plaga dotarła już do Polski?
rozwiń zwiń