"Drogówka": Kino akcji w stylu Jasona Bourne'a

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 16:32
Wokół okrzyki zachwytu nad filmem Wojciecha Smarzowskiego pt. "Drogówka", a nasz ekspert jest… sceptyczny. – To moim zdaniem największe rozczarowanie 2013 roku – mówi Łukasz Muszyński z Filmweb.pl. Oprócz tej historii w kinach zobaczymy również "Lincolna" z "epickim" Danielem Day-Lewisem w roli głównej oraz "Gangster squad".
Audio
  • Premiery filmowe tygodnia - recenzuje Łukasz Muszyński

Atutem "Drogówki" jest, zdaniem Muszyńskiego, świetne aktorstwo. – Ulubiony team Smarzowskiego, czyli Jakubik, Topa, Dziędziel, Kulesza – mówi ekspert. – Jest też fenomenalny formalnie, mnóstwo materiałów nakręconych jest nie tradycyjną kamerą, a na przykład telefonem komórkowym. Ale tak naprawdę nie ma tu nic nowego. Syf, ogólna beznadzieja, wszyscy walą wódę, a wokół panuje korupcja do potęgi en-tej. To bardzo mało optymistyczna wersja rzeczywistości.

Posłuchaj wywiadu z aktorami "Drogówki"

To historia siedmiorga policjantów ze stołecznej drogówki. – Na początku są scenki rodzajowe z ich życia, a potem wydarza się morderstwo, o które oskarżony jest jeden z bohaterów – opowiada Muszyński. – Człowiek ten musi udowodnić swoją niewinność i wówczas zaczyna się kino akcji a la Jason Bourne.

Zobacz zwiastun:

"Lincoln" okazał się dla Amerykanów filmem spełnionym. – Zebrał kupę kasy i 12 nominacji do Oscara w najważniejszych kategoriach – mówi Muszyński.

To historia kilku miesięcy z życia prezydenta Lincolna, w czasie których próbuje on przeforsować w USA zniesienie niewolnictwa. – W tym celu musi korumpować, grozić, obiecywać stanowiska – mówi Muszyński. – W roli tytułowej wystąpił Daniel Day Lewis. Jest po prostu epicki. Choć ten aktor występuje rzadko, jeśli już to robi – daje do wiwatu. W roli drugoplanowej wystąpił równie znakomity Tommy Lee Jones, który jako jedyny wnosi odrobinę humoru do tej historii.

Zobacz zwiastun:

Obsada "Gangster Squad. Pogromcy mafii” jest imponująca. W rolach głównych zobaczymy bowiem m.in. Ryana Goslinga, Seana Penna oraz Nicka Nolte’a.

– Akcja rozgrywa się w Los Angeles. Autentyczna postać, Mickey Cohen, trzęsie półświatkiem, zgarnia wpływy z handlu narkotykami i hazardu, a wszyscy się go boją – opowiada Muszyński. – Poza małym policjantami, którzy dostają rozkaz „wykurzyć go z Miasta Aniołów”. Ulice muszą spłynąć krwią.

Zobacz zwiastun:

(kd)

Czytaj także

Premiery filmowe: świat wampirów i polska rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 16:35
Najbardziej oczekiwaną premierą filmową tego tygodnia jest kolejna część sagi "Zmierzch", ale na ekranach zobaczymy również mistrzowski pojedynek aktorski w wykonaniu Joaquina Phoenixa i Phillipa Saymour Hoffmana, a także polską perłę: "Mój rower".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Hobbit" kontra filmy o miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 15:40
Poza "Hobbitem" warto wybrać się także m.in. na polski film o miłości - słodko-gorzką historię o spotkaniu w jesieni życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Efron, Kidman i... brutalne morderstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 16:16
Nieodpowiedzialne dzieciaki, które zostają rodzicami, śledztwo w sprawie zabójstwa, z uzależnioną od samoopalacza nimfomanką i nastolatkiem relegowanym z colege'u, oraz zły Mrok, który zamienia dziecięce sny w koszmary – w tym tygodniu w kinie sporo będzie się działo!
rozwiń zwiń