Trendy w sporcie. Którą dyscyplinę wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 15:10
Które dyscypliny sportowe królować będą w najbliższych miesiącach w klubach fitness i poza nimi?
Audio
  • Trendy i moda w sporcie. Na którą dyscyplinę sportu postawić? (4. Bieg/Czwórka)
Piotr Galus wraz z Magdaleną Rodak-Dębińską
Piotr Galus wraz z Magdaleną Rodak-DębińskąFoto: Zofia Montowska/Czwórka

- Do lamusa odchodzą z pewnością zajęcia choreograficzne w klubach fitness, nazywane "hi-low". Wypiera je dziś zumba, czyli zajęcia bardzo taneczne. Podobnie jest z układami choreograficznymi na stepach, które dziś wypierane są przez step funkcjonalny - tłumaczyła Magdalena Rodak-Dębowska. Jej zdaniem przyczyną tego stanu rzeczy może być fakt, że układy choreograficzne były po prostu… zbyt trudne dla osób nieutalentowanych motorycznie. - Kolejni instruktorzy upraszczają swoje układy, bo ludzie chcą ćwiczyć "szybko i skutecznie" - dodała Rodak-Dębowska.

Ekspertka podkreślała, że dziś miłośnicy ftitnessu zachłystują się m.in. tabatą, czyli treningami metabolicznymi. - Są króciutkie, ale bardzo intensywne. Dzięki nim "podkręcamy" swoje spalanie tłuszczu - tłumaczyła w Czwórce.  W rozmowie z Piotrem Galusem Rodak-Dębowska mówiła, na jaki rodzaj fitnessu warto zapisać się w tym sezonie, ale prognozowała też, które fitnessowe dyscypliny nie odejdą do lamusa nawet w ciągu najbliższych kilku lat. W programie opowiadała także, które ćwiczenia już dziś ewoluują dzięki... nowym technologiom.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Magdalena Rodak-Dębowska (szkoleniowiec IFA, redaktor magazynu fitness Businness, autorka bloga Fitness PR)

Data emisji: 15.05.2015

Godzina emisji: 12.00

kd


Czytaj także

Trening fitness w Czwórce. Zobacz, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2015 18:20
Za oknem lato w pełni, dlatego warto wyjść z sal treningowych i poćwiczyć na świeżym powietrzu. Kilka ciekawych układów zaprezentowali w studiu Czwórki instruktorzy tej dyscypliny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowe i piękne włosy? "Zimą to też możliwe!"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 14:50
Dzięki noszeniu czapki nie mamy kataru, ale cierpią nasze włosy. - Żeby o nie zadbać nie trzeba rujnować portfela, wystarczy w łazience zrobić sobie domowe spa - radzi stylista fryzur Marcin Kasper.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korona Gór Polskich. Zdobądź jej szczyty… biegiem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 09:00
- To 28 górskich szczytów, które już zostały zdobyte biegiem. Naszym celem jest ustalić najbardziej efektowne szlaki - mówiła w Czwórce Viola Piotrovskaya, współorganizatorka projektu "Korona Gór Polskich".
rozwiń zwiń