Profesjonalna siłownia w domu - jak ją urządzić?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 15:06
Ilość sprzętu, jaką można umieścić w pokoju czy garażu nie dorówna wyposażeniu klubów fitness, jednak jak przekonywała ekspertka Czwórki, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, nie potrzeba tak wielu bardzo drogich maszyn.
Audio
  • Jak zorganizować domową siłownię? (4. bieg/Czwórka)
Piotrek Galus i Ada Kalisz rozmawiali o domowych siłowniach
Piotrek Galus i Ada Kalisz rozmawiali o domowych siłowniachFoto: Czwórka

4bieg siłownia 1200.JPG
Siłownie całodobowe. Kto ćwiczy w środku nocy?

- W warunkach domowych można ćwiczyć skutecznie, kiedy i w jaki sposób się chce - przekonywała Ada Kalisz, trenerka fitness. - Znajdźmy taką powierzchnię, na której nie będziemy musieli przejmować się, że coś kopniemy, zniszczymy, zepsujemy. Liczy się tylko bezpieczeństwo i komfort. Zadbajmy też o przepływ świeżego powietrza - mówiła.

Jak tłumaczyła, w ćwiczeniach najważniejsza jest technika ich wykonywania. - Punktem wyjścia do ćwiczeń jest nauczenie się ich, warto więc zaprosić do domu trenera personalnego, prawdziwym kompendium wiedzy jest także internet - mówiła ekspertka.

mateusz Jasiński 1200.jpg
Wypalenie w sporcie. Jak przełamywać kryzysy?

W jakie maszyny do ćwiczeń warto jednak zainwestować? I o co jeszcze zadbać, zanim przystąpimy do treningów? O tym mówiła ekspertka Czwórki. W programie także Justyna Tylczyńska rozmawiała z osobami, które mają własne siłownie i ćwiczą oraz takimi, którym brak motywacji i sprzęt się kurzy.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Ada Kalisz (trenerka fitness, instruktor, redaktor magazynu "KiF")

Data emisji: 11.02.2018

Godzina emisji: 10.15

kd/kh

Czytaj także

Ground Force Method. Pozwala powrócić do formy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:00
- W treningu metodą Ground Force chodzi o to, żeby pracować nad techniką i mobilnością - mówiła w rozmowie z Piotrem Galusem trenerka Anna Krupska. Jak narodził się ten sposób ćwiczenia? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bikini fitness - kulturystyka w kobiecym wydaniu?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 15:00
Mięśnie i proporcjonalna budowa ciała, ale także gracja i piękno - to definicja tej nowej mody w fitnessowym świecie. - To bardzo ciężka praca, ludzie nie zdają sobie sprawy, jak długo i intensywnie my trenujemy i na jakie wyrzeczenia musimy być gotowi - mówiła Kasia Dziurska Mistrzyni świata fitness.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po wakacjach - na trening wracamy z głową

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 14:38
Siłownie i sale sportowe wypełniają się osobami, które znów chcą być w formie i dobrze wyglądać podczas kolejnego sezonu letniego. - Zaczynamy powoli, pamiętajmy, że przyspieszyć zawsze zdążymy, a jeśli zaczniemy zbyt intensywnie, możemy sobie zrobić krzywdę - ostrzegali eksperci Czwórki, Marta Romanowska i Piotr Górka.
rozwiń zwiń