Bungee Fitness. Wskocz w nową, sportową zajawkę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 18:00
Zwykły fitness jest passe. Fitness na trampolinach ma się bardzo dobrze, natomiast największą furorę robi ostatnio bungee fitness, czyli trening siłowy i zabawa w jednym z wykorzystaniem lin do bungee.
Trening bungee fitness (zdj. ilustracyjne)
Trening bungee fitness (zdj. ilustracyjne)Foto: Studio Peace/Shutterstock.com

To stosunkowo nowa dyscyplina, która najpierw pojawiła się w Azji, a w 2018 roku trafiła do Stanów Zjednoczonych oraz do Europy. W Polsce modę na bungee fitness rozkręciły dwie dziewczyny, na co dzień instruktorki fitnessu - Paulina Suduł oraz gość Czwórki Natalia Jakuła. -  Bungee Fitness to nie są skoki na linie, można ćwiczyć nawet z lękiem wysokości - uspokaja instruktorka. - Na treningu jesteśmy tylko kilka centymetrów nad ziemią, ale i tak możemy latać, co jest bardzo ekscytujące.

Trening ten łączy intensywną pracę niemal wszystkich partii mięśni, wysokie spalanie (w grupach zaawansowanych nawet do 800 kcal na godzinę) i przede wszystkim dobrą zabawę, którą gwarantuje uczucie latania. Podczas zajęć wykonujemy takie ćwiczenia jak bieganie, skakanie, przysiady, wykroki, pompki...czyli wszystko co dobrze znamy z treningu funkcjonalnego. Jednak połączenie tych ćwiczeń ze sprężystą liną do której jesteśmy przyczepieni daje zupełnie nowe doznania. - To mocny i dynamiczny sport, który na filmikach wygląda zwiewnie i lekko. Dziewczyny dają się na to nabrać, ale po treningu już wiedzą, że to nie jest "bułka z masłem". Wiedzą, że będą miały zakwasy, ale i tak są zadowolone - przyznaje rozmówczyni Piotra Galusa. - Dyscyplina jest wymagająca, uprząż może obcierać i podobnie jak z pole dance, na początku mamy siniaki i możemy odczuwać dyskomfort. Natomiast nie da się nie zauważyć i nie docenić tego rodzaju aktywności.

Bungee Fitness promo | Bungee Fitness Polska

Sprawdź też:

Sprzęt do Bungee Fitness jest w stanie utrzymać kilka tysięcy kilogramów i jest bezpieczny. Ale na treningu lepiej sobie radzą dziewczyny. - Z moich obserwacji wynika, że panowie mają nieco słabsze mięśnie wewnętrzne, słabszy "gorset" i nie zawsze dają radę - zauważa Natalia Jakuła. - Na naszych zajęciach zdecydowanie więcej jest dziewczyn. I to, co podoba się im w tym treningu, to pompki, które na bungee robi się z łatwością. 

Posłuchaj
19:33 CZWÓRKA 4 bieg - bungy fitness 13.01.2023.mp3 Dla kogo jest Bungee Fitness? (4 bieg/Czwórka)

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Natalia Jakuła (instruktorka Bungee Fitness)

Data emisji: 13.01.2023

Godzina emisji: 10.13

Czytaj także

Kasia Dziurska o formie "last minute": obróci się przeciwko nam

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 19:00
- Nie jestem zwolenniczką szybkiego odchudzania. Taka nagła metamorfoza prawdopodobnie i tak obróci się przeciwko nam - przekonuje trenerka Kasia Dziurska.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trochę ruchu. Pilates - dobry także dla mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 20:51
Pilates to forma aktywności, która wzmacnia kręgosłup, pozwala wyrzeźbić smukłą sylwetkę oraz poprawia postawę ciała. - Pilates nie służy spalaniu kalorii - mówi Patryk Tomaszewski trener pilatesu. - Jest to bardziej trening kontroli stabilizacji równowagi, ale także doskonały trening uzupełniający.
rozwiń zwiń