Boks pod krawatem, czyli trening na poziomie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 16:07
Boks to sport, który kojarzy się z chaotycznym biciem, krwią, połamanymi nosami. Okazuje się jednak, że można tę dyscyplinę trenować zupełnie inaczej. - Chodzi przede wszystkim o wyrabianie hartu ducha i pewności siebie - mówi Michał Łagunionok, jeden z twórców "Kursu obrony przed chamstwem".  
Audio
  • Boks według twórców "Kursu obrony przed chamstwem" (4 bieg/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FabrikaSimf/Shutterstock.com
Sprawdź też:
mężczyzna trening kolo 1200x660.jpg
Po wakacjach - na trening wracamy z głową

Zajęcia stworzone przez Michała Łagunionoka i Mateusza Nowickiego są dla wszystkich, którzy myśleli o tym, aby zapisać się na zajęcia boksu, a nie mieli odwagi lub nie trafiali na grupę na odpowiednim poziomie. Tutaj nikt nikogo nie bije, a kursanci uczą się technik uderzenia, uników, obrony oraz tego jak szybko uciekać przed chamstwem. - Boks to w głównej mierze nogi, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę - tłumaczy Mateusz Nowicki. - Samo poruszanie się na ringu, a potem w realnej sytuacji to fundamenty - dodaje.

Zaproszeni instruktorzy przekonują, że "sztuki walki rozwijają w nas cechy charakteru, które były w uśpieniu". - Mimo, że boli i czujesz niechęć, to i tak dalej trenujesz - mówi Mateusz Nowicki. - Wszystkiego da się nauczyć. Na kursie mieliśmy osoby, dla których na początku wysunięcie ręki było problemem. To się zmieniało z biegiem czasu - podkreśla Michał Łagunionok. Ile szarych myszek udało im się przekształcić w tygrysy? Oraz jaki jest ich cel w boksie? Więcej o tym w nagraniu audycji, w której rozmawialiśmy także o sztukach walki dla kobiet. Justyna Tylczyńska rozmawiała z mistrzynią tej dyscypliny Joanną Jędrzejczyk.

Instruktorzy "Kursu obrony przed chamstwem" i Piotr Galus w Czwórce/fot. Czwórka Instruktorzy "Kursu obrony przed chamstwem" i Piotr Galus w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Michał Łagunioniok i Mateusz Nowicki (Kurs obrony przed chamstwem)

Data emisji: 17.09.2017

Godzina emisji: 10.07

jsz/bch

Czytaj także

Crossfit i bieganie. Wybuchowa mieszanka?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 12:39
- Crossfit i trening funkcjonalny to odwzorowanie naturalnych ruchów człowieka. Przygotowuje na każdą ewentualność w życiu - mówi w Czwórce trener Paweł Nerek. -Te dyscypliny się uzupełniają. Biegacze potrzebują siły, a crossfiterzy wytrzymałości - dodaje jego partnerka i trenerka Julita Kotecka.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gimnastyka sportowa. Jest dla każdego?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 15:00
Coraz częściej swoich sił w gimnastyce sportowej próbują amatorzy. Dzięki niej mogą podnieść sprawność fizyczną, jednocześnie przygotowując się na przykład do startów w biegach z przeszkodami. - Powstała ona w XIX wieku, jednak od kiedy stała się dyscypliną olimpijską, wiele się w niej zmieniło - mówi w Czwórce trener Marcin Szyc.
rozwiń zwiń