Roxie Węgiel: lubię sztuki walki, w ten sposób wyrzucam emocje

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 16:50
Jako 13-latka wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, mając lat 18, wydała płytę, na której prezentuje zupełnie nowe oblicze. Roxie Węgiel cały czas jest w formie. Nie tylko muzycznej, ale też fizycznej.  
Roksana Węgiel w studiu Czwórki.
Roksana Węgiel w studiu Czwórki.Foto: Adam Świetlicki/Czwórka

"Ludzie większą uwagę przywiązują do mojego wyglądu niż do muzyki"

- Często spotykam się z komentarzami, że mam "zrobione" policzki, usta, nos. A ja tylko robię brzuszki - mówi artystka. - Na co dzień stawiam na naturalność, ale mam też świadomość, że pracuję w branży, która czasami "przekłamuje" wizerunek. Kamera dodaje kilogramów i postarza, a niektóre sesje zdjęciowe wymagają mocniejszego makijażu. Jakoś już pogodziłam się z tym, że ludzie czasami większą wagę przywiązują do wyglądu niż do muzyki, ale dalej robię swoje. 

Judo i boks na złe emocje

Jak przyznaje wokalistka, dobrą kondycję psychiczną zawdzięcza aktywności fizycznej, a sport obecny jest w jej życiu od dziecka. - Zaczynałam od gimnastyki, tańca towarzyskiego i hip-hopu, czyli dość łagodnie. Potem zamarzyła mi się gimnastyka artystyczna i szukając takiej sekcji w moim rodzinnym Jaśle, trafiłam na zajęcia z judo i zostałam tam na dłużej - wspomina Roxie. - Potem był jeszcze epizod z boksem, do którego zresztą teraz wracam na treningach. Sztuki walki są mi bliskie, bo pozwalają wyrzucić z siebie emocje. A w tej branży - bez sportu - trudno jest sobie z nimi poradzić.

Moje życie z Hashimoto

Dobra kondycja procentuje także na scenie. Zwłaszcza kiedy gra się dużo koncertów. - Zdarza się, że jednego dnia mam trzy występy, w sezonie potrafię ich zagrać ponad setkę. Kiedy jestem w trasie, ćwiczę głównie w hotelowych siłowniach. Najczęściej wybieram bieżnię. Bycie w ruchu mnie relaksuje, pozwala wyjść z rutyny - dodaje gość Piotra Galusa.

Posłuchaj
14:59 CZWÓRKA 4 bieg - roxie wegiel 21.04.2023.mp3 Jak trenuje gwiazda polskiego popu - Roxie Węgiel? (4 bieg/Czwórka)

- Muszę dbać o aktywność i o dietę, bo choruję na Hashimoto. A mój tryb życia nie sprzyja walce z tym schorzeniem - mówi Roxie. - Kiedy poznałam diagnozę, przeszłam na dietę keto, bo takie było zalecenie mojego lekarza. Teraz zeszłam z diety i po prostu unikam węglowodanów.

Zobacz też:


Roxie Węgiel i Piotr Galus w studiu Czwórki. Roxie Węgiel i Piotr Galus w studiu Czwórki.

Nowa, dorosła płyta

W tym roku artystka skończyła 18 lat, więc tytuł nowej płyty "13+5" nie jest przypadkowy. 13 jest to wiek Roxie, w którym na dobre zaistniała w branży muzycznej i pewnym krokiem po wygraniu Eurowizji Junior, wkroczyła w świat show-biznesu. 13 jest to liczba piosenek na płycie, jak i ulubiona liczba samej artystki. 5 oznacza czas, który upłynął od jej debiutu, co razem daje 18 - wiek artystki. - Jestem twarda, choć na początku było mi ciężko. I z hejtem, i z presją opinii publicznej. Teraz już nie daję sobie komentarzom wejść na psychikę - podkreśla Roxie Węgiel. 

Roxie Węgiel - Miasto (Official Video) | Roxie Węgiel

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Roxie Węgiel (wokalistka)

Data emisji: 21.04.2023

Godzina emisji: 14.15

kul

Czytaj także

Jak rozpocząć przygodę ze spadochroniarstwem?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 09:50
To podobno sto razy lepsze uczucie niż skok na bungee. Spadochroniarstwo to sport dla odważnych. Niebezpieczny, ale jakże ekscytujący. - To jest sport dla każdego. Dziś, żeby rozpocząć szkolenie spadochronowe w naszym kraju, wystarczy ukończyć 16 lat - mówi w Czwórce instruktor Wojciech Zbiegniewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trening atlety. Rozgrzewka przed LOGinLAB

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 19:00
Zawodowi sportowcy przez całe życie przygotowują się do igrzysk olimpijskich i różnych mistrzostw. A jeśli ktoś pracuje, zajmuje się dziećmi, ma "zwykłe" życie, ale kocha "dźwiganie", to może wziąć udział w zawodach LOGinLAB.
rozwiń zwiń