X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Belgijskie Mons Europejską Stolicą Kultury 2015

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 09:30
Belgijskie Mons to druga obok Pilzna Europejska Stolica Kultury 2015. Oficjalną inaugurację tego wydarzenia zaplanowano na 24 stycznia.
Audio
  • Mons to druga obok Pilzna Europejska Stolica Kultury 2015. Z tej okazji w belgijskim mieście odbędzie się w najbliższym czasie blisko 300 interesujących wydarzeń (Czwórka/Europejski Lunch)
Z okazji inauguracji Europejskiej Stolicy Kultury 2015 belgijskie Mons 24 stycznia rozbłyśnie tysiącem barw, stając się na kilka godzin miastem światła
Z okazji inauguracji Europejskiej Stolicy Kultury 2015 belgijskie Mons 24 stycznia rozbłyśnie tysiącem barw, stając się na kilka godzin miastem światłaFoto: Flickr

Ceremonia otwarcia rozpocznie się o godzinie 18. Liczące niespełna 150 tysięcy mieszkańców miasto będzie widoczne z daleka. - Nastąpi wówczas olśnienie, błysk światła. Mons będzie błyszczeć tysiącem świateł. Każdy z gości uroczystości, a spodziewamy się ich kilkadziesiąt tysięcy, dostanie odblaskowe poncho-kamizelkę. Miasto ma wyglądać jak gigantyczna kula dyskotekowa - opowiedział Michel Janowski, przedstawiciel Urzędu Promocji Turystyki Walonia-Bruksela.
Gość Czwórki studiował przez kilka lat w Mons i opowiedział o zmianach, jakie w nim nastąpiły. - To jest centrum okręgu górniczego, bardzo dotknięte przez kryzys lat 60. Rozpoczął się wówczas proces swoistej odnowy, trwającej kilka dekad. Za ich sprawą Mons dziś błyszczy i zachwyca wieloma atrakcjami - przekonywał.
Przy blisko 300 wydarzeniach Mons będzie współpracowało z siedemnastoma sąsiadującymi miastami i czeskim Pilznem. Mons ma się stać tzw. "Creative Valley". Slogan ESK 2015 brzmi "W 2015 jestem z Mons, a Ty?". Chodzi o to, żeby być świadomym swojej tożsamości, stosunku do innych i otworzyć się na świat. Największą atrakcją ma być wystawa dzieł Vincenta van Gogha.
***
Nazwa audycji: Europejski Lunch
Prowadzący: Katarzyna Kornet, Michał Strzałkowski
Gość: Michel Janowski, przedstawiciel Urzędu Promocji Turystyki Walonia-Bruksela
Data emisji: 19.01.2015
Godzina emisji: 13.00
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryga - Europejska Stolica Kultury 2014 z nową walutą

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 08:00
Od 1 stycznia Ryga będzie jedną z dwóch Europejskich Stolic Kultury. Jej mieszkańców z nowym rokiem czeka też zmiana waluty - Łotwa dołącza do strefy euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mołdawia - słońce, wino i szalona gościnność

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 12:00
Brakuje tu dobrze rozwiniętej bazy noclegowej, gastronomicznej, transportowej, ale jest niesamowita ludzka gościnność. I pyszne jedzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Europa dla obywateli" - program promujący wiedzę o UE

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 16:44
Unia Europejska przeznaczy ponad 186 milionów euro na zwiększenie świadomości obywateli o historii i integracji europejskiej. Po pieniądze może sięgnąć każdy z nas.
rozwiń zwiń