X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europa potrzebuje imigrantów?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 13:30
Eurosceptyków w Unii Europejskiej przybywa, jak grzyby po deszczu mnożą się też ugrupowania, które negatywnie oceniają dokonania europejskich przywódców i nie wróżą Unii niczego dobrego.
Audio
  • Dlaczego eurosceptyków przybywa? Jak jest przyszłość Unii Europejskiej? - rozmowa z drem Krzysztofem Iszkowskim (Czwórka/Europejski Lunch)
Europa potrzebuje imigrantów?
Foto: Glow Images/East News

- Ruchy i organizacje eurosceptyczne istniały od dawna - tłumaczy dr Krzysztof Iszkowski, europeista ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. - Są tak samo stare jak sama Unia Europejska. Zyskują na popularności za każdym razem, gdy w krajach członkowskich następują okresy kryzysu, strachu, czy niepewności.
Jak mówi ekspert, tak było w latach 80., 90. i całkiem niedawno, podczas globalnego kryzysu. - W ostatnich latach nie dostrzegaliśmy szybkiego procesu pogłębiania integracji - mówi gość "Europejskiego Lunchu". - Dlatego wszelkie ruchy eurosceptyków zyskują na popularności i wszystko wskazuje na to, że w następnej kadencji będą reprezentowane w unijnym parlamencie dużo silniej niż w obecnej.
To jednak, zdaniem dra Iszkowskiego, naturalny stan rzeczy. - Gdy ludzie czują się zagrożeni, głosują na partie, które oferują jakiegoś rodzaju utopię - mówi dr Iszkowski.
Jednym z niechlubnych przykładów jest Partia Wolności, holenderskie ugrupowanie polityczne, apelujące o donoszenie na imigrantów, obecnych w tym kraju, które "zdobywa serce mieszkańców". - To odwołanie do prostej recepty, czyli "wróćmy do tego, co było dawniej, bo dawniej było dobrze" - tłumaczy dr Iszkowski. - Ludzie z reguły pamiętają dobre rzeczy, a wymazują z pamięci te gorsze, które wymagają naprawy. Stąd ten pomysł, ale to oczywiście nie jest dobre rozwiązanie. Świat się zmienia i cała Europa potrzebuje imigrantów, takie są wskaźniki demograficzne.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Staż: niewolnictwo czy szansa na dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 16:59
Staże bywają cennym doświadczeniem... ale bywają też zabójcze. Śmierć 21-letniego brytyjskiego praktykanta wywołała dyskusję i lawinę zwierzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowe, smutne, wesołe? Jak powinno wyglądać zdjęcie w CV?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:10
- Zdjęciem, które załączamy do curriculum vitae powinniśmy "pozytywnie zwrócić uwagę przyszłego pracodawcy" - mówi Krzysztof Kozerski, fotograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
rozwiń zwiń